Obora Hukvaldy

Obora Hukvaldy patří k nejstarším oborám v České republice. Nachází se ve velmi členitém terénu okolo hradního kopce na Hukvaldech. Obora dosahuje až k vrcholu Kazničov (600 m n.m), který je jejim nejvyšším bodem. V okolních lesích rostou převážně bukové porosty protkané alejemi starých lip, jírovců a dubů. Místní raritou je skupina sedmi buků lesních (fagus sylvantica), které byly vyhlášeny jako památné stromy. Jejich mohutný kořenový systém vytváří dojem obřího propletence a podle legendy je pod kořeny ukryt poklad. V oboře je chováni muflon obecný, daněk skvrnitý a prase divoké. V unikátním prostředí plném starých stromů zde našly ideální podmínky pro život i mnozí další živočichové jako jezevec, tchoř, zajíc, lasice, hranostaj či vydra. V korunách a dutinách stromů hnízdí například čáp černý a káně lesní. V nádherné přírody obory Hukvaldy čerpal inspiraci světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček, autor opery Příhody lišky Bystroušky. Na jeho počest stojí v oboře bronzová socha lišky Bystroušky.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Beskydy, Severní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Hukvaldy
Liška Bystrouška
Zřícenina hradu Hukvaldy
Rozhledna Panorama - Kabátice
Ski areál Palkovice
Lyžařský areál Červený kámen

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet