Naplánujte si skvělý pobyt v krásné přírodě Národního parku České Švýcarsko. Zrekonstruovaný penzion Kyjovská Terasa vám nabídne komfortní ubytování, snídani či polopenzi v tradičním hostinci, skandinávskou káď s horkou koupelí a k tomu parádní polohu poblíž spousty výletních cílů i nenáročných sjezdovek.

O ubytování

Penzion Kyjovská Terasa se nachází na klidném místě v osadě Kyjov u Krásné Lípy. Zrekonstruovaný penzion z 19. století obklopuje krásná příroda, která volá po klidných procházkách a odpočinku ve stínu stromů i na prosluněných loukách.

Vesnička Kyjov spadá pod Krásnou Lípu, která platí za centrum Národního parku České Švýcarsko. Ubytujete se tak přímo v nitru jedné z nejkrásnějších oblastí naší republiky. Kopcovitá krajina se skalními útvary a nádhernými výhledy ukrývá i celou řadu zajímavých historických památek a romantických zákoutí.

Hned po příjezdu se vydejte na průzkum Kyjova, kde najdete několik míst s občerstvením a krásnou přehradu vhodnou ke koupání i rybaření. K tiché procházce lesem podél řeky Křinice láká Kyjovské údolí (800 m), kterým vede místní populární Köglerova naučná stezka (4 km). Cestou narazíte na trosky Kyjovského hrádku (1,2 km) nebo Jeskyni Víl (2 km) a dojít můžete třeba až do malebné obce Doubice (3,8 km).

Při návštěvě Českého Švýcarska byste němeli vynechat Jetřichovice (13 km) a jejich pozoruhodné skalní útvary, ze kterých si užijete překrásný výhled na rozlehlou krajinu. Populárními výletními cíli jsou Mariina vyhlídka (14,2 km), Rudolfův kámen (8,6 km) nebo Vilemínina vyhlídka (9,5 km). O kousek dál za Jetřichovicemi již čeká unikátní Pravčická brána (22 km), největší skalní brána v Evropě, a soutěska Hřensko, (19,6 km) kterou proplujete na lodičkách s průvodcem.

Opodál v Krásné Lípě (4 km) navštivte Dům Českého Švýcarska se stálou expozicí věnovanou tajům místní přírody, projděte si také krásný park C.A. Dittricha nebo si dejte do těla v Sportovním areálu Českého Švýcarska, kde si zahrajete tenis, plážový volejbal, stolní tenis, minigolf nebo vyzkoušíte lezeckou stěnu.

V zimě si zalyžujete na jednodušších sjezdovkách ve Skiareálu Horní podluží (10,5 km) nebo na Jedlové (13 km). Do okolí se vydejte také na běžky nebo na procházky do zasněžené krajiny. Překrásnou podívanou v zimních měsících nabízejí Brtnické ledopády (9,7 km), které visí z pískovcových stěn nad sněhovou peřinou.

Kde budete spát?

Ubytujete se v romanticky zařízených pokojích s historickým nábytkem, z nichž každý je sám o sobě originál. Pokoje prošly kompletní rekonstrukcí a mají bezplatné připojení k WiFi.

Vybírat lze z těchto možností:

  • Malý dvoulůžkový pokoj (14 m²) je vybavený dvěma oddělenými postelemi a šatní skříní. Součástí pokoje je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

  • Dvoulůžkový pokoj s koupelnou (17 m²) má manželskou postel, stolek se židlemi a šatní skříň. Koupelna se sprchovým koutem a toaletou je součástí pokoje.

  • Dvoulůžkový pokoj s vlastní externí koupelnou (22 m²) má vlastní koupelnu s toaletou a sprchovým koutem umístěnou mimo pokoj. K vybavení náleží dvě oddělené postele, skříň, komoda a jídelní a psací stůl.

  • Třílůžkový pokoj s koupelnou (30 m²) je zařízený manželskou postelí, jedním samostatným lůžkem, šatní skříní a jídelním stolem. K dispozici budete mít soukromou koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem a toaletou.

  • Čtyřlůžkový pokoj s koupelnou (33 m²) má jednu místnost s manželskou postelí a dvěma oddělenými lůžky, a je tak ideální pro rodinu s dětmi. K vybavení patří velká šatní skříň a stůl. K pokoji náleží privátní koupelna, kde najdete sprchový kout a toaletu.

  • Čtyřlůžkový pokoj se dvěma ložnicemi a koupelnou (40 m²) se skládá z jedné místnosti s manželskou postelí a šatní skříní a druhé se samostatnými postelemi a stolem. Pokoj má koupelnu s vanou a toaletou.

Na čem si pochutnáte?

Součástí penzionu je tradiční hostinec, ve kterém se podávají snídaně a večeře. Najíte se tu ale kdykoliv během dne výběrem z menu. Posedíte buď ve vnitřním lokálu s příjemným dřevěným interiérem, anebo na venkovní zahrádce za penzionem.

Pochutnáte si na tradičních českých specialitách, pivních pochoutkách, jako je utopenec nebo nakládaný hermelín, a streetfood dobrotách. K jídlu si dáte pivní speciály z lokálního pivovaru Falkenštejn.

V sezóně můžete využívat letní polévkomat, který každý den nabízí několik výtečných polévek, které si sami nandáte na zahradě penzionu z malých kotlíků.

Kde budete relaxovat?

V zimě si budete moct dopřát svou chvilku relaxu ve skandinávské kádi, ve které si odpočinete při horké koupeli v příjemném prostředí.

Penzion Kyjovská terasa

Penzion Kyjovská terasa

Kyjov 39 , Krásná Lípa
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
250 Kč/pobyt
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Kolárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
3 km
Vzdálenost od rybníka
0,9 km
Zastávka
0,3 km
Sjezdovka
10,5 km

Tipy na výlet

České Švýcarsko

České ŠvýcarskoTip na výlet

Krajina hlubokých lesů, vyhlídek, skal a soutěsek. To je České Švýcarsko. Nejvyhledávanějším místem je bezesporu Pravčická brána. Šestnáct metrů vysoký a sedmadvacet metrů široký skalní most můžete obdivovat z okolních vyhlídek, kterých je v oblasti hned několik. U Pravčické brány se nachází zámeček Sokolí hnízdo vystavěný roku 1881. Zde se můžete občerstvit v dobové restauraci s původními malbami nebo navštívit informační centrum. Nezapomenutelný zážitek nabízí plavba Edmundovou soutěskou. Skalnatý kaňon říčky Kamenice je lemovaný stěnami vysokými až 150 metrů.

Jaká další místa při vašich toulkách nevynechat?

  • Divoká soutěska
  • Dolský mlýn
  • Hřensko

Kromě přírodních krás doporučujeme navštívit město Děčín, které se rozprostírá na březích Labe. K hlavním turistickým cílům patří renesanční zámek s Růžovou zahradou, vyhlídka Pastýřská stěna, zoologická zahrada nebo aquapark.

Více informací
Pravčická brána
Pravčická brána
Děčín
Děčín
Tiské stěny
Tiské stěny