Z Penzionu Roubenka Bušeranda na vás dýchne ta pravá venkovská atmosféra. Užijete si zde dovolenou na příjemné polosamotě, obklopeni přírodou. Poloha roubenky je ideální k prozkoumávání nedalekého Národního parku České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce nebo slavného města Děčín. K odpočinku vám zase poslouží terasa a zahrada s bazénem.

O ubytování

Pension Roubenka Bušeranda se nachází v obklopení nádherné přírody CHKO Labské pískovce nedaleko obce Janov. Poznejte nedaleký Národní park České Švýcarsko – probádejte skalní hrádky, rozhlédněte se z vrcholků skal, projeďte se na lodičkách po řece Kamenice a navštivte světoznámou Pravčickou Bránu. To vše budete mít z malebné roubenky snadno na dosah.

Přímo v Janově můžete obdivovat krásný větrný mlýn holandského typu (500 m) a vystoupat na 40m rozhlednu Janov (1,3 km). Dál můžete pokračovat až na území Národního parku České Švýcarsko, které je plné skalních měst, roklí a soutěsek, stolových hor a atraktivních skalních vyhlídek. Mezi hlavní turistické atrakce Českého Švýcarska patří Pravčická brána (7,5 km) s výletním zámečkem Sokolí hnízdo či plavba na pramicích romantickou Edmundovou nebo Divokou soutěskou (6 km). Obdiv si zaslouží také oblast Labských pískovců s mohutným kaňonem řeky Labe (24 km). Překrásné výhledy na vás čekají na 8 km dlouhé naučné stezce vedoucí přes trojici známých vyhlídek z Jetřichovic okolo skalního hrádku Šaunštejn do Vysoké Lípy. Na trase se pokocháte panoramaty z Mariiny vyhlídky, Vilemíniny stěny a Rudolfova kamene (15 km).

Pěkným cílem výletu je také město Děčín (18 km) rozkládající se v široké kotlině na obou březích Labe. Dominantou jedné strany řeky je monumentální zámek Děčín (20 km) s unikátní barokní Růžovou zahradou, na druhém břehu se tyčí skála zvaná Pastýřská stěna s výletní restaurací (21 km). Zdatnější cestovatelé si mohou na Pastýřské stěně vyzkoušet první českou via ferratu v centru města. Děti potěšíte návštěvou děčínské zoologické zahrady (20 km) nebo celoročně otevřeného aquaparku (21 km), který patří k nejmodernějším rekreačně-sportovním komplexům s termální vodou v České republice.

Kde budete spát?

Roubenka Bušeranda je polosamota, která svým hostům nabízí pohodlné ubytování v klidném a tichém prostředí.

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém, nebo čtyřlůžkovém pokoji. V obou případech je součástí pokoje vlastní koupelna, televize a WiFi připojení.

V rámci společných prostor je k dispozici jídelna, letní terasa, zahrada a venkovní bazén. V jídelně je možné využívat lednici, rychlovarnou konvici, výčepní pult (po předchozí domluvě), venku zase ohniště a gril.

Na čem si pochutnáte?

Lahodná polopenze se podává v cca 850 m vzdálené budově penzionu. Pochutnáte si na bohatých bufetových snídaních a výtečných servírovaných večeřích skládajících se z polévky, hlavního chodu a dezertu, nebo salátu. Hlavní chod k večeři je možné vybírat z menu.

Kde budete relaxovat?

Ideálním místem pro odpočinek i letní osvěžení je venkovní bazén na zahradě roubenky.

Pension Roubenka Bušeranda

Pension Roubenka Bušeranda

Janov 150 , Janov
Česká republika

Provozuje společnost:
BARU A JAN s. r. o. IČ: 61328782


+420 412 512 985

buseranda1@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
1,1 km
Aquapark
14,4 km

Tipy na výlet

České Švýcarsko

České Švýcarsko Tip na výlet

Krajina hlubokých lesů, vyhlídek, skal a soutěsek. To je České Švýcarsko. Nejvyhledávanějším místem je bezesporu Pravčická brána. Šestnáct metrů vysoký a sedmadvacet metrů široký skalní most můžete obdivovat z okolních vyhlídek, kterých je v oblasti hned několik. U Pravčické brány se nachází zámeček Sokolí hnízdo vystavěný roku 1881. Zde se můžete občerstvit v dobové restauraci s původními malbami nebo navštívit informační centrum. Nezapomenutelný zážitek nabízí plavba Edmundovou soutěskou. Skalnatý kaňon říčky Kamenice je lemovaný stěnami vysokými až 150 metrů.

Jaká další místa při vašich toulkách nevynechat?

  • Divoká soutěska
  • Dolský mlýn
  • Hřensko

Kromě přírodních krás doporučujeme navštívit město Děčín, které se rozprostírá na březích Labe. K hlavním turistickým cílům patří renesanční zámek s Růžovou zahradou, vyhlídka Pastýřská stěna, zoologická zahrada nebo aquapark.

Více informací
Ferrata Pastýřská stěna
Ferrata Pastýřská stěna
Soutěsky Kamenice
Soutěsky Kamenice
Pravčická brána
Pravčická brána