Pohodový pobyt v lázeňském městě Františkovy Lázně zažijete i díky ubytování v Penzionu EM Garni. Ten leží v klidné části města a kromě komfortních pokojů nabízí snídaně formou bufetu, kávu či čaj s dezertem, láhev vína a také slevy na wellness, nápoje a obědové menu.

O ubytování

Penzion EM Garni se nachází v klidné části Františkových Lázní. Díky šachovnicovému půdorysu a množství empírových a klasicistních budov si v tomto malebném východočeském městě budete připadat jako v pohádce. Architektura přelomu 18. a 19. století se ovšem v tomto případě snoubí s bohatou nabídkou moderních a kvalitních léčebných a lázeňských služeb. Františkovy Lázně jsou dokonce vedle Karlových Varů a Mariánských Lázní na seznamu jedenácti lázeňských měst na Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Ve Františkových Lázních je spousta zeleně a lesoparků, které přímo vybízí k procházkám. Vydat se můžete například k léčivým pramenům, jako je Luisin (1,5 km), Františkův (800 m) nebo Glauberův (2 km). Oblíbeným cílem výletů lázeňských hostů jsou romantické vyhlídky rozhledna Salingburg (3 km) a rozhledna Zámeček (3 km). Novodobou dominantou města je vodní a relaxační svět Aquaforum (2 km) s komplexem bazénů s atrakcemi a wellness centrem. Milovníci přírody by si měli rozhodně udělat výlet do Národní přírodní rezervace Soos (6 km), kterou tvoří rozsáhlá rašeliniště a slatiniště a jejím územím vás provede naučná stezka.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji typu Standard, který je laděn do světlých barev a vybaven WiFi připojením, televizí, lednicí, balkónem a samozřejmě také vlastní koupelnou se sprchovým koutem.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno si pochutnáte na snídani ve formě bufetu. Dopřát si tu můžete také kávu či čaj a dezert.

Penzion EM Garni

Penzion EM Garni

Mládežnická 4 , Františkovy Lázně
Česká republika

+420 727 834 603

penzionemgarni@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2 km
Vzdálenost od lázní
2,1 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Františkovy Lázně

Františkovy LázněTip na výlet

Zdejší prameny a jejich léčivé účinky byly známé už ve středověku. Nejstarším využívaným je Františkův Pramen. Po roce 1865 pak Františkovy Lázně získávají status jedněch z nejvyhledávanějších evropských lázní. Dnes vás město díky tomu okouzlí šachovnicovým půdorysem a krásnými empírovými a klasicistních budovami. Kromě kolonády a nádherných parků, vyhlídkových věží nebo městského muzea, si nenechte ujít ani známou sochu malého chlapečka s rybou - zdejší symbol plodnosti.

Prameny se používají k pitné kůře, ke koupelím, irigacím a inhalacím. Jsou účinné na nemoci pohybového aparátu, srdce a cév, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti a další.

Co byste při návštěvě Františkových Lázní neměli minout:

  • Aquaforum Františkovy Lázně
  • Národní přírodní rezervace SOOS
  • Městské muzeum Františkovy Lázně
  • Lesopark Amerika
Více informací
Aquaforum Františkovy Lázně
Aquaforum Františkovy Lázně
Prameny ve Františkových Lázních
Prameny ve Františkových Lázních
Slavkovský les
Slavkovský les