Vydejte se poznat krásy Českého Krumlova a ubytujte se v romantickém Hotelu Krumlovská pohádka *** a to rovnou v pokoji Deluxe. Těšte se na chutnou polopenzi i na láhev vína, která na vás bude čekat na pokoji.

O ubytování

Hotel Krumlovská pohádka se nachází přímo v historickém jádru Českého Krumlova, které je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Užijete si zde pobyt doslova jako v pohádce, neboť toto malebné středověké město zůstalo až do dnešních dnů takřka neporušené. Kromě mnoha historických památek se zde nachází řada galerií, muzeí a dalších kulturních institucí. Všechna hlavní lákadla budete mít z hotelu v pěší vzdálenosti. Náměstí Svornosti leží jen 100 m od hotelu. Romantickou procházkou přes Lazebnický most (200 m) se dostanete k zámecké věži (300 m), zámku Český Krumlov a Plášťovému mostu (500 m). Nad zámeckým příkopem s medvědy se rády zastaví nejen děti. Dále se můžete vydat do nádherně udržované Pivovarské zahrady (400 m) nebo zámecké zahrady Letohrádku Bellarie s otáčivým hledištěm (1 km). Oblíbenými cíli turistů jsou hora Kleť (7 km) s nejstarší kamennou rozhlednou v Česku, zřícenina hradu Dívčí kámen (15 km), Lipenské jezero (22 km) nebo cisterciácký klášter Zlatá Koruna (10 km).

Kde budete spát?

Čeká na vás ubytování v prostorném dvoulůžkovém pokoji s jedinečnou atmosférou historického interiéru s prvky moderního designu. Kromě velké pohodlné postele k vybavení patří LCD televize, WiFi připojení, trezor a vlastní koupelna se sprchou, fénem a setem luxusní kosmetiky. Nechybí ani set pro přípravu čaje a kávy a minibar.

Na čem si pochutnáte?

V hotelové restauraci si ráno pochutnáte na snídaní ve formě bohatého bufetu. Přes den je možné vybírat pokrmy z jídelního lístku. Veškerá jídla se připravují s úctou ke kvalitním lokálním surovinám. Specialitou jsou zde sladké a slané vafle tradičních i netradičních chutí a kombinací. Servírované večeře o dvou chodech se podávají v hotelu Vltavská pohádka cca 5 minut chůze od hotelu Krumlovská pohádka.

Hotel Krumlovská pohádka ***

Široká 74 , Český Krumlov
Česká republika

+420 602 672 270

recepce@krumlovskapohadka.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování 100 Kč/noc.

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,2 km
Vzdálenost od jezera
1 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
26 km
Sjezdovka
12 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO) Tip na výlet

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás. Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití. Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov
  • Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm
  • Zámeckou věž
  • Navštivte také Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Více informací
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Otáčivé hlediště Český Krumlov
Grafitový důl pod Českým Krumlovem