Vyzkoušejte si, jaké je to bydlet v přepychových komnatách na zámku a jíst jen ty nejlepší speciality podobně jako šlechtici v minulosti. Hotelový zámek Fabianics vás ubytuje v komfortních pokojích s dobovým nábytkem. Těšit se můžete na výborné snídaně a bohaté pětichodové večeře, i na neomezený vstup do wellness centra s vířivkou a saunami. V přepychové herně, středověkém sklepě nebo knihovně s krbem se budete cítit jako zámecký pán či urozená šlechtična.

O ubytování

Zámek Fabianics v neoklasicistním stylu se nachází ve vesničce Misefa. Kdysi sloužil jako sídlo maďarské smetánky, dnes v něm najdete stylový hotel pro hosty hledající přepych a pohodlí. Na výlet se můžete vydat do nedalekého Zalaegerszegu (28 km), kde vedle malebného jezera Gébárti leží vyhledávaný aquapark. Mnoho skvělých zážitků si odvezete i z dalších lázeňských městeček: Hévíz (34 km) se slavným termálním jezerem či Keszthely (35 km) s krásným zámkem a mnoha zajímavými muzei. K břehům jezera Balaton je to z hotelu pouze 38 km.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji v zámeckém stylu. Pokoje jsou vybaveny televizí, WiFi připojením, trezorem a vlastní koupelnou s fénem.

Na čem si pochutnáte?

Těšte se na vynikající pokrmy mezinárodní i tradiční maďarské kuchyně. V hotelové restauraci s výhledem do zámeckého parku je kladen důraz na čerstvost a lokální původ surovin. Pochutnáte si na bohatých snídaních ve formě bufetu a na neméně štědrých večeřích o pěti chodech. Přímo v hotelu se nachází starobylý vinný sklípek se širokou nabídkou především místních vín.

Kde budete relaxovat?

Útroby zámku Fabianics skrývají množství pokladů. Jedním z nich je zámecké wellness. Vychutnejte si dokonalý odpočinek ve vířivce či v sauně. V létě je v provozu venkovní bazén.

Něco navíc

V hotelu najdete i honosnou hernu zařízenou čalouněným nábytkem a stylovými doplňky. Zahrajte si například kulečník či karty. Tišší zábavu vám dopřeje příjemná knihovna s krbem.

Fabianics Kastély

Fabianics Kastély

Béke u 2 , Misefa
Maďarsko

+36 30 599 3215

fabianicskastely@gmail.com

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 4 500 Ft/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Restaurace
Dětské hřiště
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
17 km
Zastávka
1,5 km

Tipy na výlet

Termální jezero Hévíz

Termální jezero HévízTip na výlet

Největší přírodní termální jezero ke koupání na světě a my jej máme (skoro) za humny! Maďarsko nabízí k odpočinku či dovolené mnoho krásných lázní a jezer, ale termální jezero Hévíz je naprosto jedinečné. Jezero je označeno národní přírodní památkou naprostým právem. Přilehlé městečko Hévíz, nacházející se jen pár kilometrů od Balatonu, je sice malé, ale za většími přepychovějšími lázeňskými městy rozhodně nezaostává. Tradice lázeňství se zde drží již od roku 1795 a může se pyšnit krásnou lázeňskou kolonádou, zahradami a dalšími lázeňskými atrakcemi.

V létě se teplota v jezeře vyšplhá až na 38 ºC a i v ty nejchladnější dny v roce si voda udrží 22–⁠24 ºC, i proto je možný celoroční provoz. Léčebná, mírně radioaktivní voda tryská z hloubky 38 metrů a je velmi bohatá na minerály. Přirozeně obsažené směsi minerálů zjemňují kůži, tlumí bolesti, jsou dobré proti zánětům a posilují pružnost chrupavek. I proto jsou zdejší vody jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím. Největší mimořádnost dodává vodě přítomnost radonu v tomto malém množství pozvolna vstupuje do lidského organismu, kde stimuluje hormonální tvorbu a pomáhá nervové soustavě lépe fungovat.

Otevírací doba jezera je každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Celodenní vstupné zakoupíte za 6 000 HUF (cca 450 Kč).

Po návštěvě hévízského jezera se vydejte:

  • Na procházky do některého z místních krásných parků s lázeňskou, uklidňující atmosférou
  • Do historického kina, které promítá i v 3D
  • Na Rakócziho ulici, kde najdete fontánu s pitnou léčivou vodou
  • Obhlédnout nejzajímavější stavbu města, velký Kostel Ducha Svatého (Szentlélek templom), jehož stavba byla dokončena poměrně nedávno –⁠ v roce 1999. I přes moderní vzhled můžete najít na budově řadu neogotických prvků
  • Do severní části města Egregy s vinohrady a ochutnávkami vína
Více informací
Město Hévíz
Město Hévíz
Farmářský trh v Hévízu
Farmářský trh v Hévízu
Malý Balaton
Malý Balaton