Poznejte Budapešť a ubytujte se v City Hotelu Pilvax *** v blízkosti muzeí, restaurací a zastávky metra, odkud se dostanete za všemi památkami. V ceně pobytu je bohatá snídaně formou bufetu a děti do 6 let jsou zdarma.

O ubytování

City Hotel Pilvax *** se nachází přímo v srdci Budapešti, a tak budete mít všechny její krásy snadno dostupné. Určitě byste neměli vynechat nejznámější památky: Budínský hrad, Rybářskou baštu a ikonickou budovu parlamentu (2 km). V nedalekém parku Városliget (3 km) najdete středověký hrad Vajdahunyad a zoo s botanickou zahradou. Dokonalý odpočinek zažijete ve vyhlášených budapešťských termálních lázních Széchenyi (3 km) či Gellértových (2 km). Čtvrť okolo Budínského hradu a malebné břehy Dunaje jsou součástí Seznamu památek UNESCO.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v pohodlném dvoulůžkovém pokoji. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, satelitní televizí, WiFi připojením, telefonem, lednicí a vlastní koupelnou. Fén je k dispozici na vyžádání.

Na čem si pochutnáte?

V hotelové restauraci si každé ráno dopřejete bohaté snídaně formou bufetu.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropole je jedním z nejkrásnějších měst Evropy i světa, ve kterém je navíc v jako jediném velkoměstě na světě více než stovka termálních pramenů a studní. Rozhodně stojí za dlouhou návštěvu, a to nejen kvůli památkám, jako jsou Královský palác (nazývaný také Budínský hrad), budova parlamentu, Markétin ostrov (Margit-sziget) či Rybářská bašta, ale také kvůli bohatému kulturnímu životu, místním trhům, vyhlášeným restauracím a dalším turistickým lákadlům. Zmiňovaný Budínský hrad se nachází podél břehu Dunaje, který Budapeští protéká, a je společně s Andrássyho třídou zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Co byste v Budapešti rozhodně neměli vynechat?

  • Výšlap k Matyášovu chrámu s věží Rybářské bašty a s nádherným výhledem na město
  • Prohlídku majestátní budovy parlamentu a jeho okolí
  • Procházku na Markétin ostrov uprostřed Dunaje, který je jedním velkým, udržovaným parkem
  • Prozkoumání jedné z nejvýznamnějších ulic Budapešti, Váci utca, která je ukázkou měnících se architektonických stylů 19. a 20. století
  • Návštěvu některých z budapešťských lázní, například termálních lázní Széchenyi, kde se léčí revmatismus, poruchy pohybového, dýchacího a zažívacího ústrojí, artritida a neuritida a další
Více informací

City Hotel Pilvax ***

Pilvax Köz 1-3, Budapešť
Maďarsko

+36 1 266 76 60

pilvax@cityhotel.hu

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování placené

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
3 km
Zastávka
0,2 km