Poznejte Budapešť a ubytujte se v City Hotelu Pilvax *** v blízkosti muzeí, restaurací a zastávky metra, odkud se dostanete za všemi památkami. V ceně pobytu je bohatá snídaně formou bufetu a děti do 6 let jsou zdarma.

Budova Parlamentu Tip na výlet

Že je Westminsterský palác nejkrásnější parlamentní budovou v Evropě? Zajeďte si do Budapešti a přesvědčte se, že místní budova parlamentu se jí přinejmenším vyrovná. Patří mezi národní symboly Maďarska a svou polohou na nábřeží Dunaje dává tvář celé metropoli. V exteriéru i interiéru se prolíná několik zajímavých architektonických stylů.

Pohodlný pobyt v centru maďarské metropole

Chcete si při poznávání Budapešti ušetřit cestování z hotelu? Zvolte City Hotel Pilvax *** přímo v centru. Na stanici metra Ferenciek tere jsou to asi 3 minuty chůze a dál už se dostanete, kam jen budete potřebovat.

Všechny pokoje v hotelu jsou klimatizované a poskytují potřebné pohodlí. Pokoje Standard jsou vybavené dvěma oddělenými lůžky nebo manželskou postelí, místem k posezení, satelitní TV, telefonem, lednicí a vlastní koupelnou se sprchou.

Bohaté snídaně formou bufetu si dopřejete každé ráno v hotelové restauraci. Na výběr jsou studená i teplá jídla, několik druhů pečiva, káva, čaj a džusy.

Do restaurací, muzeí i v Dunaji to budete mít kousek i pěšky. Nezapomeňte se zastavit v některých z proslulých budapešťských lázní a vyfotit se na Rybářské baště.

City Hotel Pilvax ***

Pilvax Köz 1-3, Budapešť
Maďarsko

+36 1 266 76 60

pilvax@cityhotel.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování placené

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
400 m
Vzdálenost od lázní
3000 m
Zastávka
200 m

Tipy na výlet

Budapešť

Maďarská metropole je jedním z nejkrásnějších měst Evropy i světa. Rozhodně stojí za dlouhou návštěvu, a to nejen kvůli památkám, jako jsou Královský palác, budova parlamentu či Rybářská bašta, ale také kvůli bohatému kulturnímu životu, místním trhům, vyhlášeným restauracím a dalším turistickým lákadlům.

Most Marie Valérie

Most spojující slovenské Štúrovo s maďarskou Ostřihomí byl vybudovaný roku 1895, za druhé světové války ho však ustupující německá vojska vyhodila do vzduchu. Rekonstrukce proběhla až v roce 2001, což značně usnadnilo meziměstskou přepravu a most se stal symbolem přátelství obou národů na březích Dunaje.

Rybářská bašta

Ten nejkrásnější výhled na Dunaj a Pešť si užijete z Rybářské bašty, neorománského památníku na Hradním vrchu v Budapešti. Na místě se dřív prodávaly ryby, památník tu vznikl v letech 1895 - 1902 a jde o dílo Frigyese Schuleka. Před baštou stojí socha sv. Štěpána, pokud jste v hlavním městě Maďarska, rozhodně si tento zážitek nenechte ujít.