Pension U Faustů

Pension U Faustů

Křtiny 62, Křtiny
Česká republika

Provozuje společnost:
MES, spol. s r.o. IČ: 60708565


+420 604 588 792

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Kolárna
Lyžárna
Konferenční místnost
Minibar

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
38 m
Aquapark
22 km

O ubytování

Pension U Faustů najdete přímo v centru obce Křtiny, vzdálené jen asi 20 km od Brna. V malebném prostředí jižní Moravy se skvěle odpočinete, a hlavně budete mít plno příležitostí k výletům. Samotné Křtiny jsou významným poutním místem a můžete se zde pokochat pohledem na krásný barokní chrám Jména Panny Marie (150 m). K příjemné procházce stromovím zase zve zámecký park (350 m) nebo nedaleké arboretum (2,7 km) s naučnou stezkou Chvála stromů.

Velkým lákadlem v okolí je potom samozřejmě Moravský kras, kterému neuškodí věnovat alespoň jeden celý den vaší dovolené. Nahlédněte do hluboké propasti Macocha (11,9 km), projeďte se loďkou po podzemní říčce Punkvě a prohlédněte si působivou krápníkovou výzdobu Punkevních jeskyní (16,2 km), jeskyně Výpustek (1,9 km) nebo jeskyně Býčí skála (5,3 km), která je dokonce druhá největší v České republice.

V létě na vás čeká místní koupaliště (600 m), nebo si udělejte výlet k rybníku Olšovci (7 km), vzdálenému asi 5 km. Kromě koupání a rybolovu se zde každoročně pořádají také mezinárodní závody motorových člunů. Pokud vyrazíte na kole, můžete dále pokračovat k jedovnickému Singletrailu (6,9 km) a projet si několik zajímavých tras. A co v zimě? Nechte se okouzlit třeba nádhernými vánočními trhy v Brně, které rozzáří mnohá náměstí v centru města a patří k nejhezčím v republice.

Kde budete spát?

Ubytujete se v komfortně zařízeném dvoulůžkovém pokoji s manželskou postelí a možností přistýlky. Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, WiFi připojení a malou chladničku. Na přání je možné přidat také satelitní televizi.

Na čem si pochutnáte?

Den plný zážitků zahájíte pořádnou snídaní – dáte si raději hemenex, vaječnou omeletu nebo třeba obložený talíř s čerstvými sýry a uzeninami? Vše doplní křupavoučké pečivo.

Během dne můžete vyzkoušet zajímavé restaurace v okolí, zaměřené především na českou kuchyni, nebo se občerstvit při některém z výletů.

Něco navíc

V létě jsou v penzionu k zapůjčení terénní koloběžky, ideální dopravní prostředek k objevování kouzel Moravského krasu. Využít také můžete úschovnu kol, lyží a jiného sportovního náčiní.

Tipy na výlet

Moravský kras
Moravský kras
Punkevní jeskyně
Punkevní jeskyně
Propast Macocha
Propast Macocha