Jeskyně Pekárna

V jižní části Moravského krasu se na skalním ostrohu nad soutokem Říčky a Ochozského potoka nachází jeskyně Pekárna, dříve nazývaná také Kostelík nebo Díravica. Do jeskyně vede 6 m vysoký a 23 m široký portál. Jedná se o významnou archeologickou lokalitu, kde lidé (lovci sobů) sídlili už v paleolitu před cca 12–15 tisíci lety. Archeologické nálezy z tohoto místa jsou velmi bohaté. Nalezeny zde byly především především kosti zvířat a kamenné a kostěné nástroje. Mezi významné artefakty z jeskyně patří koňské žebro zdobené rytinou, figurka Venuše z mamutoviny a mnoho jiných děl z počátku lidského věku.

Jeskyně je 64 metrů dlouhá a až na její konec dosahuje denní světlo, díky kterému je možné ji snadnou prozkoumat. Mezi současné obyvatele patří několik druhů netopýrů a také vzácná můra osenice šedonachová.

Pekárna se nachází v nádherné krajině, která je ideální k pěším výletům po celý rok. K jeskyni se bez problémů dostanou i rodiny s kočárkem. Pokud tuto lokalitu navštívíte v zimě, může se těšit na zajímavou ledovou výzdobu s rampouchy i ledovými trpaslíky až metrové výšky.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Jižní Morava, Brno

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Mariánské údolí
Lom Hády
Zámek Křtiny
Jeskyně Výpustek
Moravský kras
Alexandrova rozhledna Adamov

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet