Anthropos

Brněnský Pavilon Anthropos vás zve na zajímavou cestu do pravěku. Jedinečné muzeum mapuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celého evropského kontinentu. Nejoblíbenějším exponátem je beze sporu 3,5 m vysoký model mamuta a jeho mláděte v životní velikosti. Rozsáhlá muzejní sbírka o historii patří k největším a nejmodernějším svého druhu v Evropě.

Stálá expozice Pavilonu Anthropos je věnována nejstarším dějinám moravského a evropského osídlení. Tvoří ji celky od předních tuzemských vědců: Morava lovců a sběračů, Nejstarší umění Evropy a Paleolitické technologie.

V navazující části se návštěvník seznámí s aktuálními poznatky z výzkumu evoluce člověka a počátků jeho kultury. Součástí jsou sekce: Genetika ve vývoji člověka, Příběh lidského rodu a doplňující představení o chování a životě člověku nejbližších tvorů – primátů. Nově vybudovaná expozice Moravského zemského muzea přibližuje nejnovější zjištění z archeologie, antropologie i genetiky. Nechybí i interaktivní prezentace a pravidelné doplňující výstavy.

Otevírací doba:

  • 1.1. - 31.12. denně (mimo pondělí) - všední dny od 9:00 do 18:00 hodin a víkendy od 10:00 hodin do 18:00 hodin

Vstupné:

  • 120 Kč/dospělí, 60 Kč/děti, studenti, senioři a 220 Kč/rodina

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:Jižní Morava,Brno

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet