Tišnov

Tišnov leží přibližně 25 km severozápadně od Brna v nejsevernějším okraji jižní Moravy. Díky tomu je nazýván bránou Vysočiny. V okolí náměstí Míru se nachází většina tišnovských památek - kostel sv. Václava s mohutnou věží, novorenesanční radnice nebo několik původních barokních domů. Při procházce městem zamiřte do jihozápadní části Tišnova, která se mírně svažuje k řece Svratce. Dříve zde sídlili drobní řemeslníci, kteří vlastnili nevelké domky, mezi kterými vedly úzké uličky. Tři z těchto uliček se dochovaly do dnes. Ta nejužší, Koželužská, patří díky šířce 77,5 centimetrů mezi nejužší v Česku.

Jaká je nejvýznamnější památka v okolí Tišnova?

Jedná se o klášter Porta coeli v Předklášteří, kam se z Tišnova dostanete krátkou procházkou. V areálu sídlí Podhorácké muzeum a můžete zde navštívit klášterní pivovar nebo kavárnu.

Nad východní částí Tišnova se na kopci Klucanina tyčí rozhledna. Dostanete se k ní po modré nebo žluté turistické značce. Rozhledna je celoročně otevřená.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Rozhledna Klucanina
Vrchol Květnice
Klášter Porta coeli
Hrad Veveří
Brněnská přehrada
Zámek Lysice

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet