Jeskyně Výpustek

Jeskyně Výpustek patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Během její návštěvy vás čeká nejen prohlídka sintrové výzdoby a zajímavých krápníků, ale také na expozice věnované bohaté minulosti jeskyně. Ta je výjimečná především dvoumetrovou vestavbou bývalého velitelského pracoviště armády, které bylo vyňato ze systému armádní pohotovosti až v roce 2001. Za druhé světové války prostory jeskyně sloužily i jako německá továrna na výrobu německých součástek do motorů.

V rámci jednoho z prohlídkových okruhů si budete moci prohlédnout také expozici bývalého pracoviště armády včetně autentické chemické laboratoře. Další prohlídka vás pomocí světelné show přenese do prehistorické minulosti, ve které jeskyni obývali pravěcí medvědi a lvi. I když jsou prohlídkové okruhy velmi zajímavé, jeskyně v sobě skrývá mnohá tajemství nedostupné veřejnosti. Říká se například, že na úplném dně jeskyně se rozprostírá 128 m široké jezero. Vchod k němu ale dali němečtí vojáci zasypat, a tak ho lidské oči neviděly už desítky let.

Otevírací doba:

  • 1.11. - 31.3.: 10:00 - 14:00 hodin
  • 1.4. - 30.9.: 9:00 - 16:00 hodin
  • 1.10. - 31.10.: 9:00 - 14:00 hodin
  • Prohlídka začíná vždy každou celou hodinu a je nutné si vstup rezervovat předem.

Vstupné:

  • 170 Kč/dospělí
  • 140 Kč/snížené vstupné
  • 90 Kč/děti

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet