Jeskyně Balcarka

V nádherné přírodě u Ostrova u Macochy se nachází jedna z nejmalebnějších jeskyní Moravského krasu. Jeskyně Balcarka je známá zejména díky mnohobarevným krápníkům a úzkým jeskynním chodbičkám. Velký dóm jeskyně je osvětlen LED diodami vytvářejícími zvláštní světelné efekty, které jsou doplněny o hudební doprovod.

Hlavní část prohlídkové trasy tvoří dvě rotundy s barevnými sintrovými kaskádami a bohatou krápníkovou výzdobou stropů. Dále jsou zde k vidění Velký dóm a Dóm zkázy, které vznikly řícením skal, pod jejichž troskami leží stará krápníková výzdoba. Velký dóm o délce téměř 70 m představuje druhou největší zpřístupněnou podzemní prostoru Moravského krasu.

Nejpozoruhodnější částí jeskyně Balcarky je tzv. Galerie s velice bohatou krápníkovou výzdobou, reprezentovanou především brčky a bílými stalaktity různých tvarů a délek. Podobné bohatství krápníků je v Přírodní chodbě, kde návštěvníky zaujmou především mohutné barevné sintrové kaskády, spadající z výšky 5 m po obou stranách úzké prohlídkové trasy a vodorovné stropy, ze kterých vyrůstají šňůry brček a průhledné stalaktity s bočními výrůstky.

V prostorách muzea se nachází expozice představující jeskyni Balcarku jako jeskyni lovců sobů a koní, generační zimoviště medvědic jeskynního medvěda a jeskyni medvíďat.

Otevírací doba:

  • 1.3. - 31.3. a 1.11. - 30.11. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 14:00 hodin
  • 1.4. - 31.5. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 16:00 hodin
  • 1.6. - 31.8. denně od 8:20 do 16:00 hodin
  • 1.9. - 30.9. denně od 9:00 do 16:00 hodin
  • 1.10. - 31.10. všední dny (mimo pondělí) od 9:00 do 14:00 hodin, víkendy od od 9:00 do 15:00 hodin

Vstupné:

  • 140 Kč/dospělí, 110 Kč/studenti, senioři, 80 Kč/děti

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Jižní Morava, Moravský kras

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Punkevní jeskyně
Propast Macocha
Kateřinská jeskyně
Rozhledna Podvrší
Blansko
Zámek Blansko

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet