Hrad Špilberk

Dominantou Brna je už více než 700 let hrad Špilberk, který se vyjímá na kopci nad městem. V historii sloužil jako sídlo moravských markrabat, vojenská pevnost i vězení, v dnešní době v něm sídlí muzeum s mnoha stálými i měnícími se expozicemi. Zavítat sem můžete na výstavu o historii Špilberku a celého Brna, do galerie moderního až současného umění nebo na expozici věnovanou brněnské meziválečné architektuře.

Na hradě vás čeká celá řada zajímavých atrakcí. Absolvujte prohlídku interiérů s průvodcem nebo bez něj. Prohlédněte si kasematy, bastion, královskou kapli, žasněte nad brněnským panoramatem z místní rozhledny a nechte si průvodcem poutavě odvyprávět příběh brněnské dominanty.

Špilberk není ani zdaleka pustou pevností, naopak po celý rok tepe životem. Pravidelně se tu konají koncerty, divadelní představení a festivaly. Sednout si můžete také na kávu do CafeŠpilberk nebo ochutnat místní zmrzlinu. O zábavu tu je vždy postaráno, okolní park je však také vhodným místem pro odpočinek. Užijete si tu klidnou procházku a načerpáte nové síly na čerstvém vzduchu.

Otevírací doba:

Areál hradu

  • Denně od 6 do 23 hod

Muzeum

  • Denně od 10 do 18 hod

Prohlídkové okruhy

  • Denně od 9 do 18 hod

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Morava, Brno

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Červený kostel
Brněnské podzemí
Petrov
Brno
Vánoční trhy v Brně
Moravské zemské muzeum

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet