Dopřejte si skvělou dovolenou v kouzelné přírodě České Kanady. Těšte se na polopenzi, láhev sektu a také na vstup na zámek Červená Lhota, který je vzdálený jen 1 km od penzionu. Na výlet se vydejte do Jindřichova Hradce, anebo objevujte krásy CHKO Třeboňsko.

O ubytování

Penzion Zlatovláska najdete v obci Jižná a jen kousek od pohádkového zámku Červená Lhota (1,3 km) se Zámeckým rybníkem, kde se mimo řadu dalších filmů natáčela právě Zlatovláska. Penzion jistě nepřehlédnete díky jeho výrazné žluté fasádě, je ideálním výchozím bodem pro návštěvu krás České Kanady a Třeboňska. V okolí budete mít k prohlédnutí nespočet rybníků.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom ze dvoulůžkových pokojů, každý jen laděn do jiných barev, ale všechny jsou vybaveny komfortním lůžkem, posezením, vlastní koupelnou a některé mají také balkon.

Na čem si pochutnáte?

V restauraci penzionu si pochutnáte na snídaních formou bufetu a servírovaných večeřích. Kuchař se zaměřuje na domácí pokrmy z lokálních surovin.

Zámek Červená Lhota Tip na výlet

Tento zámek uprostřed rybníku nepřehlédnete. Upoutá vás červenou barvou a romatickým odrazem ve vodě a vy budete najednou vzpomínat, ve které pohádce jste ho viděli. Natáčela se tu například Zlatovláska, O štěstí a kráse nebo Pan Tau. Tento jihočeský skvost má kořeny už ve 14. století, kdy zde stála lovecká tvrz. V renesanční zámeček se proměnila po roce 1530, uvnitř však dodnes najdete zařízení z počátku 20. století, kdy zde sídlila knížata Schönburg-Hartenstein. Na prohlídce si v jednotlivých okruzích můžete projít první patro, podkrovní pokoje i sklepení zapuštěné do skal.

Určitě doporučujeme využít možnosti vidět zámek z hladiny rybníka - k dispozici je půjčovna lodiček. Odnesete si jedinečný a romantický zážitek. Otevírací doba půjčovny lodiček je stejná jako otevírací doba zámku.

Více informací

Něco navíc

Ve dvoře penzionu je k dispozici venkovní posezení, gril a ohniště. Na vyžádání vám tu rádi připraví i piknikové koše či uzení vyhlášených třeboňských kaprů.

Penzion Zlatovláska

Jižná 24, Pluhův Žďár
Česká republika

+420 724 165 071

eliska.zivna@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za poplatek 100 Kč/den/malá plemena a 250 Kč/den/velká plemena
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
0,5 km
Aquapark
15 km