Vyrazte na výlet do Mariboru, malebného města slunce, vína a historických památek. S ubytováním v Hotelu Piramida **** to budete mít všude kousek, stojí totiž přímo v centru města. Na hrad, Hlavní náměstí či k Domu staré révy dojdete během pár minut. Před prozkoumáváním městských uliček se navíc posilníte bohatou snídaní ve formě bufetu.

O ubytování

Hotel Piramida **** se nachází přímo v centru slovinského Mariboru, prosluněného města vína, jen pár kroků od řeky Drávy a na dosah všech historických památek a atrakcí.

Chloubou města je nejstarší vinná réva na světě, která obrůstá Dům Staré révy (1 km). V jeho prostorách pak najdete muzeum věnované vinařství a dalším slovinským tradicím. Milovníci vína by měli navštívit také Vinagovy sklepy (600 m) – největší a nejstarší vinný sklep ve Slovinsku, a Piramidu (1,9 km) – vyhlídkové místo uprostřed vinic. Za vidění dále stojí Hlavní náměstí (6,4 km) s renesanční radnicí, Mariborský hrad (600 m) a historická čtvrť Lent (7,8 km). Perfektním místem pro přestávku během výletu je kavárna a bar Luft 360° (550 m), umístěná na střeše mrakodrapu, kde si kromě občerstvení vychutnáte také nádherný panoramatický výhled na celé město.

Milovníci zimních sportů a aktivního vyžití mohou vyrazit do Ski areálu Mariborsko Pohorje (7,2 km), největšího lyžařského střediska ve Slovinsku, které se nachází jen kousek od Mariboru. Celkem nabízí 42 kilometrů sjezdovek všech úrovní obtížnosti, je tedy vhodné jak pro děti a méně zkušené lyžaře, tak pro vyznavače černých sjezdovek. Pokud na svazích pohoří Pohorje zrovna neleží sníh, jedná se o turistický ráj protkaný trasami pro výlety pěšky i na kole. Dovedou vás například na Mariborskou rozhlednu (24,1 km), k vodopádu Framski (20,9 km), ke zřícenině hradu Framski (15,3 km) nebo ke zřícenině hradu Gromberg (21,9 km).

Kde budete spát?

Ubytujete se v komfortním, elegantně vybaveném pokoji Standard s manželskou postelí nebo oddělenými jednolůžky. Součástí pokoje je koupelna se sprchovým koutem nebo vanou, WC, fénem na vlasy a toaletními potřebami. V pokoji najdete také televizi s plochou obrazovkou, trezor, minibar, klimatizaci, telefon a WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu není klasická restaurace, servírují se zde ale bohaté snídaně formou bufetu. Během dne pak budete mít ideální příležitost otestovat vyhlášené restaurace a kavárny v centru města.

Hotel Piramida ****

Hotel Piramida ****

Ulica heroja Šlandra 10 , Maribor
Slovinsko

Provozuje společnost:
EUROTAS HOTELI d.o.o. IČ: 6618952000


+386 8 201 0420

booking@eh.si

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 24 €/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Konferenční místnost
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,9 km
Zastávka
0,1 km
Aquapark
10,7 km
Sjezdovka
7,2 km

Tipy na výlet

Maribor

Maribor Tip na výlet

Druhé největší město Slovinska se může pochlubit nejvyšším počtem slunečních dní v roce, nejstarší vinnou révou na světě a rozmanitými možnostmi trávení volného času. Maribor se nachází na severovýchodě země a ukrývá mnoho historických, kulturních a ve svém okolí i přírodních klenotů. Objevíte tu třeba Mariborský hrad, Dům Staré révy, ve kterém sídlí muzeum vína, nebo starou renesanční radnici na Hlavním náměstí.

Maribor však není proslulý jen celou řadou památek, ale také kvůli vyhlášenému vínu, které zraje v okolí na prosluněných vinicích. Patříte-li mezi milovníky kvalitního vína, dovolenou v těchto končinách si rozhodně užijete. Okouzlí vás také malebné okolí Mariboru, který se rozprostírá na úpatí pohoří Pohorje. Až si prohlédnete historické centrum města, můžete se vydat do procházku do přírody nebo se vypravit na lyže do největšího ski areálu ve Slovinsku.

Co v Mariboru rozhodně neminout?

  • Dům staré révy - nejstarší vinný keř na světě, muzeum a degustace
  • Mariborský hrad - bývalé sídlo šlechty
  • Hlavní náměstí se starou radnicí a stará čtvrť Lent
  • Vinagovy sklepy - největší vinný sklep ve Slovinsku
  • vyhlídkové místo Pyramida mezi vinicemi
  • katedrála sv. Jana Křtitele
Více informací
Mariborský hrad
Mariborský hrad
Dům staré révy v Mariboru
Dům staré révy v Mariboru
Dům na stromě
Dům na stromě