Popis ubytování

Naše pokoje jsou dvoulůžkové až pětilůžkové s vlastním sociálním zařízením.

Složení: 2L + 3L, 2L + 2L, 2L, 2L, 5L, 5L

K dispozici Vám je prostorná společenská místnost s krbem. Pro děti je připravena herna včetně televize a DVD přehrávače. Pro dospělé máme stolní hry, šachy, kulečník a elektronické šipky. U kuchyně je samostatná jídelna.

Pro zimní období je připravena lyžárna včetně vytápěného sušiče obuvi. V letním období máme pro Vás samozřejmě v kolárně prostory pro úschovu Vašich jízdních kol.

Popis okolí

Okolí Orliček a celé Orlické hory jsou oblíbeným cílem pro letní i zimní turistiku, cykloturistiku a zimní lyžování.
Léto – koupání – nejoblíbenější je přírodní koupaliště v Jablonném n. O. (5 km). Svou velikostí cca 70 x 40 m je největší v okolí. Čistá voda, možnosti občerstvení.

Pro rodiny s dětmi je vyhledávaný Aquapark v Žamberku s tobogány, vířivkami apod. Pro otužilejší návštěvníky lze použít i místní koupaliště přímo v Orličkách (600 m). V dosahu je Pastvinská přehrada (13 km), asi 5 km dlouhá s možností koupání, půjčovnou loděk a šlapadel, bobovou dráhou, občerstvením.

V okolí je mnoho kilometrů značených turistických tras. Nejoblíbenější je Jiráskova stezka (červená zn., vede přímo kolem penzionu), která odsud pokračuje po hřebenech Orlických hor až k Náchodu. Lze si zajít na rozhlednu s chatou na Suchém vrchu (995 m n. m.), rozhlednu Křížová hora u Červené Vody a další. Populární je Zemská brána – průlom Divoké Orlice na hranicích s Polskem.
Milovníky historie jistě zaujmou velmi zachovalé pevnostní komplexy jako je Tvrz Bouda, Cihelna, Muzeum vojenské historie v Králíkách, dále pak Hanička…

Oblíbenými cíli jsou také zámek Lanškroun, zámek Letohrad, zříceniny hradů Litice, Lanšperk a Žampach. V Letohradu můžete navštívit i Muzeum řemesel nebo světničku Járy Cimrmana, v Žamberku Muzeum.

O něco dál (cca do 40 km) jsou další velmi navštěvované zámky Častolovice s minizoo pro děti, Doudleby n. O. nebo zřícenina hradu Potštejn.
V létě se příznivci singltreků mohou projet na kole po nových tratích, které vedou z Červenovodského sedla všemi směry kolem Suchého vrchu. Dále se zde můžete věnovat travnímu lyžování, horským koloběžkám nebo svahovým minikárám, které je možno zapůjčit na chatě Vigona v Čenkovicích.

Zima – lyžování – zimní středisko Čenkovice (3 km), Buková hora (750 – 958 m n. m.), poskytuje ideální podmínky pro sjezdové lyžování. Sjezdové tratě jsou v obtížnosti červená a modrá v délkách 400 – 2000 m (sjezdovka Heroltická je nejdelší v Orlických horách – 2 290 m). Celkem 6 sjezdovek je vzájemně propojených a můžete tak lyžovat na obou stranách Bukové hory. Čtyřsedačková vyhřívaná lanovka s „bublinou“ vám umožní odpočinek mezi jednotlivými výkony na sjezdovkách. Ty jsou pravidelně udržovány a technicky zasněžovány, součástí je i večerní lyžování.

Běžky – pro milovníky běžkování je připraveno 60 km strojově udržovaných stop v provedení klasika i volně. Nejlepší nástupní místo je na Červenovodském sedle (5 km, na hlavní silnici I/11), odkud se dostanete např. na Suchý vrch, k pevnosti Bouda či do Čenkovic.
Zimní středisko Dolní Morava (23 km) – sjezdovky, sáňkování, bobová dráha.

Doplňující informace

K ceníku:
- 14 000,-/objekt/víkend
- 34 500,-/objekt/týden
- 380,-/os./noc (880,-/os./víkend) - po dohodě ubytování minimálně 10 osob

V ceně veškeré energie, dřevo, ložní prádlo.

Penzion Hanka

Penzion Hanka

Orličky 121,
Orličky, Česká republika

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Mazlíček
Ne
WiFi
Ano
Kouření
Ne
Bezbariérovost
Ne
Parkování u objektu
Ano
Majitel v objektu
Ne

Vnitřní vybavení

Krb vnitřní
Sprchový kout
Vana
TV
DVD přehrávač
Multimediální přehrávač / chytrá TV
Rychlovarná konvice
Mikrovlnka
Chladnička
Mrazák
Myčka nádobí
Prostor na úschovu kol
Společenská místnost
Dětská postýlka
Povlečení zajištěno

Vnější vybavení

Venkovní terasa
Krb venkovní
Pískoviště
Prolézačky
Houpačka nebo jiné dětské hry
Zahradní nábytek
Gril

Okolí objektu

Oploceno
V horách

Možnosti zábavy a sportu v okolí

Přírodní koupání v blízkosti
Blízké veřejné koupaliště / bazén
Cykloturistické trasy
Sjezdovky
Běžkařské trasy
Tenis
Rybaření
Turistika

Upřesnění zařazení objektu

Dovolená s dětmi
Rybolov (lovná vodní plocha v těsné blízkosti)
Vhodné pro cyklistické skupiny
Rodinné oslavy
Ubytování v přírodě

Možnosti stravování

Bez stravy
Restaurace poblíž objektu

Možnosti platby

Hotovostí
Převodem na účet