Snieznicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy sousedí přes hranice s českou přírodní rezervací Kralický Sněžník. Polský krajinářský park rozkládající se na ploše 28 tisíc ha zahrnuje jak masiv Kralického Sněžníku, tak Biele a Zlaté hory. Hornatá oblast je hustě zalesněná, nabízí však i krásné výhledy, hluboká údolí a spoustu vyžití pro každého dobrodruha. Nejvyšší horou je Kralický Sněžník (1425 m.n.m.), přes který procházejí hranice obou států. Z vrcholu uvidíte Krkonoše, Beskydy, horu Slezu nebo město Wroclaw.

Region má co nabídnout všem pěším turistům a cyklistům, kteří se mohou po lesních cestách vydat za zajímavými cíli. Největším lákadlem je Medvědí jeskyně, která je nejdelší v polských sudetech. Těšit se sem můžete na unikátní krápníkovou výzdobu i medvědí kostru vystavenou před vchodem do jeskynního komplexu.

Co ještě ve Śnieżnicki Parku navštívit?

  • vodopád Wilczki
  • naučná stezka Okrajem Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego
  • hora Klepáč
  • obec Janowa Góra
  • lázně Kudowa-Zdrój
  • lyžařská střediska Czarna Góra nebo Zieleniec

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jeseníky, Kladská kotlina

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet