Město Zábřeh

Malebné město Zábřeh leží na břehu řeky Moravská Sázava v předhůří Jeseníků. Založeno bylo již v polovině 13. století, může proto nabídnout několik historických památek. Přestože jde o velmi malé městečko, najdete tu zámek Zábřeh na Moravě. Komplex zámku se sestává z nového renesančního zámku s gotickou věží z roku 1794, kamenných desek s erby, dalších budov a nakonec i krásného zámeckého parku. Vedle zámku si tu prohlédnete také několik kostelů a zajímavé náměstí s domem Pod podloubím a morovým sloupem z roku 1713.

Ve městě najdete spoustu odkazů na rodáka dobrodruha Jana Eskymo Welzla, který během svého putování světem prošel Sibiří až k Severnímu ledovému oceánu. Centrem města vede naučná Welzova stezka. Velkým lákadlem je také krásná příroda v okolí, kterou můžete procházet po svých nebo se projíždět na kole. Region nabízí nížinatý i horský terén, každý si tak přijde na to své.

Co ve městě Zábřeh a jeho okolí určitě neminout?

  • Masarykovo náměstí s měšťanskými domy
  • kostel sv. Bartoloměje se starou radnicí
  • Wolkerovy a Knížecí sady
  • rybník Oborník
  • zámek Skalička
  • zřícenina hradu Brníčko

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jeseníky, Severní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet