Popis ubytování

Chata k pronajmutí poskytuje ubytování pro 1 až 8 osob ve 2 ložnicích.¨

Dvě ložnice v podkroví - každá ložnice má čtyři lůžka. V jedné ložnici jsou dvě dvoulůžka a v druhé ložnici je jedno dvoulůžko a dvě samostatná lůžka. V přízemí chaty je navíc rozkládací gauč.

Chata má v přízemí obývací místnost spojenou s kuchyní a jídelním koutem. Zde se rovněž nachází koupelna se sociálním zařízením.

V celém objektu je jedna koupelna se záchodem a sprchovým koutem. Celá podlaha je elektricky vyhřívaná. Dále je zde možnost přitopení elektrickým žebříkem.

Vytápění je krbovou vložkou na dřevo v obývací místnosti. Teplo z krbové vložky je dále rozvedeno do dalších místností.

Popis okolí

Jelikož je chata postavena v kopci, je z oken chaty krásný výhled na část Orliček, kopce, kopečky a celkově přírodu. V okolí je mnoho lesů a luk. Chata se nachází téměř na samotě (pouze dva další objekty).

Orlické hory jsou oblíbeným cílem pro pěší turistiku, cykloturistiku, sjezdové lyžování www.skicenkovice.cz, www.skiparkcervenavoda.cz i pro příznivce běžkováníwww.cenkovice.com.

Nádherná příroda vybízí k pěší turistice a cykloturistice. Mapy okolí jsou k dispozici v naší chatě. Pokud jste příznivci vojenské historie, můžete navštívit muzeum vojenské historie v Králíkách a také nejznámější pevnostní komplexy jako je Hanička, tvrz Bouda a Dobrošov. Pokud Vás omrzí přirozené vyhlídky, není problém vylézt na některou z okolních rozhleden - Suchý vrch, Skuhrov, Velká Deštná, Andrlův Chlum a další.

V oblasti se nachází také několik hradů a zámků - Lanškroun, Letohrad, Litomyšl, Choceň, Potštejn (zřícenina hradu a zámek), Častolovice, Rychnov nad Kněžnou, Opočno a další. V Letohradě stojí určitě za návštěvu Muzeum řemesel atd.

A když už budete znaveni teplem, tak přehrada Pastviny, přírodní koupaliště v Jablonném nad Orlicí, rybníky v Lanškrouně, aquapark v Ústí nad Orlicí nebo žamberský sportovní areál s koupalištěm, tobogány a řadou dalších atrakcí, přijde vhod.

Za příznivých podmínek lze sjíždět i orlické řeky či využít nabídky žamberského letiště na vyhlídkové lety.

Veškeré podrobnosti o pěší turistice, cykloturistice, lyžařské turistice, o naučných stezkách, bílých stopách, o hradech, zámcích, lidové architektuře, muzeích, galeriích, rozhlednách, o přírodních, technických, vojenských a židovských památkách a pod., nacházejících se v turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko najdete na webových stránkách www.orlickehory.cz

Možnosti koupání: přehrada Pastviny, koupaliště Jablonné nad Orlicí, koupaliště Králíky, Štíty - Acrobat Park, koupaliště Letohrad, bazén Mezilesí, Lanškroun - Dlouhý rybník, koupaliště Ruda nad Moravou, aquapark Žamberk, koupaliště Písečná - Rubínek, koupaliště Kunvald, koupaliště Bludov - Vlčí Důl, bazén Ústí nad Orlicí, aquapark Ústí nad Orlicí.

Blízká lyžařská střediska: Červená Voda - Buková hora, Čenkovice, Ovaz Výprachtice, Bystřec, Šanov, Jablonné nad Orlicí - Malák, Heroltice, Mladkov - Petrovičky, Pastviny.

Turistické cíle v okolí: Suchý vrch.

Doplňující informace

Letní sezóna: od 1. července do 31. srpna, pronajímají se pouze celé týdny.
Zimní sezóna: od 1. prosince do 15. března, lze pronajmout i na kratší pobyty.
Minimální délka ubytování 2 noci.

Provoz je celoroční. Ubytování v letní sezóně je od soboty do soboty. V zimní sezóně i mimo sezónu je možnost víkendových i víkendových prodloužených pobytů. Silvestrovské i Vánoční pobyty máme také k dispozici.

Za použití ručníků, povlečení, základní toaletní a čistící prostředky se již neplatí. Dále na každý ubytovací den budete mít k dispozici jednu tabletu do myčky. Další tablety lze dokoupit přímo na chatě od správce (1ks - 5,-Kč).

K pronájmu bude připočítána cena za skutečně odebranou elektrickou energii, poplatek obci ( 10,- Kč/os. /den) a v zimních měsících paušální poplatek za dřevo na topení (200,- Kč/den). V ostatních měsících je poplatek za dřevo (např. na ohniště či příležitostné dotopení) 100,-Kč/den.

Záloha na ubytování ve výši 50ti % z celkové částky pobytu je splatná bankovním převodem do 2 pracovních dnů od závazné rezervace na účet pronajímatele, který bude uveden po následné domluvě. Vratná kauce 3.000,- Kč se hradí v den nástupu na místě a vrací se v den odjezdu. V případě zrušení sjednaného a potvrzeného ubytování ze strany objednatele je celá záloha NEVRATNÁ.

Příjezd na chatu je v den nástupu od 13: 00 hod. a opuštění objektu v den odjezdu do 10: 00 hod.


Termín na Velikonoce: 7.04.- 10.04.2023 - máme VOLNO.
Termín na vánoce: 22.12.- 27.12.2022 - máme VOLNO.
Termín na Silvestr: 28.12.- 02.01.2023 - máme OBSAZENO.

Chata - Orličky

Chata - Orličky

Orličky 161,
Orličky, Česká republika

Check in
od 13:00
Check out
do 10:00
Mazlíček
Ne
WiFi
Ano
Kouření
Ne
Bezbariérovost
Ne
Parkování u objektu
Ano
Majitel v objektu
Ne

Vnitřní vybavení

Krb vnitřní
Sprchový kout
TV
Rychlovarná konvice
Mikrovlnka
Chladnička
Myčka nádobí

Vnější vybavení

Houpačka nebo jiné dětské hry
Zahradní nábytek
Gril

Okolí objektu

Udržovaná zahrada (okrasná)
Travnatá plocha u objektu

Možnosti zábavy a sportu v okolí

Přírodní koupání v blízkosti
Blízké veřejné koupaliště / bazén
Cykloturistické trasy
Sjezdovky
Běžkařské trasy
Tenis
Turistika

Upřesnění zařazení objektu

Dovolená s dětmi
Teambuilding, firemní akce
Vhodné pro cyklistické skupiny
Vhodné pro páry
Ubytování v přírodě

Možnosti stravování

Bez stravy
Restaurace poblíž objektu

Možnosti platby

Převodem na účet

Tipy na výlet

Skiresort Buková hora
Skiresort Buková hora
Ski areál Čenkovice
Ski areál Čenkovice
Vojenské muzeum a Pěchotní srub K-S 14
Vojenské muzeum a Pěchotní srub K-S 14