Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Moravský kras: Tipy na výlet a zajímavá místa

Moravský kras Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pokud máte rádi krásnou přírodu, jeskyně a spoustu dalších atrakcí, chráněná krajinná oblast Moravský kras je to pravé místo pro vás. Rozhodně se na výlet vydejte k Macoše, která je největší propastí tohoto typu jak v Česku, tak ve střední Evropě. Další unikát najdete hned vedle a tím jsou Punkevní jeskyně, které jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v Česku. Při prohlídce jeskyní se můžete také plavit na loďkách po řece Punkvě a dostanete se až na dno Macochy.

Jaká další místa navštívit v Moravském krasu?

  • Kateřinská jeskyně
  • Jeskyně Balcarka
  • Sloupsko-šošůvské jeskyně
  • Nevynechejte ani Býčí skálu, jeskyni Výpustek, Josefov - Františčinu huť nebo Mariánský chrám ve Křtinách.

Vydejte se také na výlet do okolí - na rozhlednu Babí lom, zámek v Lysicích s překrásnými zahradami nebo zámek Letovice. Milovníky piva potěší návštěva Muzea pivovarnictví v Černé Hoře. K relaxaci je ideální aquapark v Blansku nebo v Kuřimi.

Více informací

Blansko Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Město Blansko ležící v Jihomoravském kraji asi 19 km severně od Brna je považováno za vstupní bránu do Moravského krasu. V okolí najdete řadu přístupných jeskyní a na své si přijdou i milovníci industriální architektury a technických památek.

V centru města se nachází pozdně renesanční zámek, v jehož areálu se nachází expozice Muzea Blansko. Jedná se o jediné muzeum u nás zaměřené na dějiny železářství od pravěku po současnost. Část expozice je pak věnována také Moravskému krasu, výzkumu jeho podzemí a měřícím technikám.

Raritou je dřevěný kostelík sv. Paraskivy, který byl vybudován v tehdejší Podkarpatské Rusi a do Blanska byl v roce 1936 převezen po železnici a znovu postaven.

Průmyslovou minulost připomíná huť Klamovka na jižním okraji města. Jde o nejmladší z původních železářských hutí a zároveň jedinou, která se dochovala až do současnosti.

Během letních měsíců se návštěvníci mohou osvěžit a užít si vodních radovánek v Aquaparku Blansko.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 15 tipů

Moravský kras: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí