Popis ubytování

Sto let staré, citlivě opravené stavení. Snoubí se zde poctivý historický interiér s pohodlím současného standardu. Kuchyně, dva velké pokoje a malý pokojíček, koupelna s WC a vstupní chodba. Vstup do chalupy je z uzavřeného travnatého dvorku s posezením, pískovištěm, bylinkovým a květinovým záhonem a kůlnou na kola. Za domem je oplocená zahrada svažující se k malému potůčku. Na zahradě je ohniště s lavičkami.

Popis okolí

Spálov leží v Oderských vrších, na náhorní plošině v nadmořské výšce přes 550 metrů. Zeměpisná odříznutost se projevila historicky tím, že zde nepřetržitě bydlí obyvatelé české národnosti. Na rozdíl od obcí v širokém okolí tedy po druhé světové válce nedošlo k vystěhování německého obyvatelstva. Místní lidé jsou konzervativní, většinou se znají po generace, ještě zde fungují přirozené vztahy mezi lidmi. Projevuje se to při pořádání vyhlášených plesů, zábav, při tradičních lidových zvycích- vodění medvěda a pochovávání basy, velikonočního šmigrustu, živého Betléma. To všechno můžete zažít. V zimě se bruslí na rybníku- nezapomeňte si brusle- nebo sáňkuje a lyžuje na svahu zvaném U motora.

Děti si zde ještě stále hrají v partě na ulici, jezdí na kolech, válčí proti sobě. Vaše děti se k nim můžou přidat. Je to skutečné žité dětství, které dnes již ve městě nenajdete.

Doplňující informace

V období letních a jarních prázdnin preferujeme týdenní pobyty od soboty do soboty.

Pokud byste u nás chtěli strávit prodloužený víkend, připlatíte za každý všední den 1 500 Kč.

Pokud vám nemoc, karanténa či jiné vážné důvody znemožní přijet, můžeme se (v případě vašeho zájmu) domluvit na přeložení vašeho pobytu na jiný termín.

Vratná kauce 4 000 Kč. Slouží k uhrazení případných škod na zařízení chalupy způsobených klientem. Pokud byla zaplacena při příjezdu hotově, je vrácena po bezproblémovém pobytu hotově. Pokud byla přijata předem na účet, bude vrácena do 5 pracovních dnů od konce bezproblémového pobytu na účet, z něhož byla přijata.

Chalupa Pod Mateřídouškou

Chalupa Pod Mateřídouškou

Spálov 20,
Spálov, Česká republika

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Mazlíček
Ne
WiFi
Ano
Kouření
Ne
Bezbariérovost
Ne
Parkování u objektu
Ano
Majitel v objektu
Ne

Vnitřní vybavení

Krb vnitřní
Sprchový kout
Rychlovarná konvice
Mikrovlnka
Chladnička
Mrazák
Prostor na úschovu kol
Povlečení zajištěno
Ručníky zajištěné

Vnější vybavení

Venkovní terasa
Pískoviště
Zahradní nábytek
Ohniště

Okolí objektu

Oploceno
Travnatá plocha u objektu
Potok u objektu

Možnosti zábavy a sportu v okolí

Cykloturistické trasy
Běžkařské trasy
Turistika

Upřesnění zařazení objektu

Dovolená s dětmi
Teambuilding, firemní akce
Vhodné pro páry

Možnosti stravování

Bez stravy

Možnosti platby

Hotovostí
Převodem na účet