Zámek Oslavany

Vyrazte za zážitky na zámek Oslavany. Původně stál na místě dnešního renesančního zámku cisterciácký klášter, který nejprve utrpěl pod husitskými nájezdy a nakonec ho zcela zničil požár. V 16. století tak místo něj vyrostlo zámecké sídlo s jedním z největších arkádových nádvoří v Česku.

Nově zrekonstruovaný zámek Oslavany dnes slibuje spoustu zážitků. Absolvujte zde prohlídku hasičského muzeum, muzea krátkých palných zbraní nebo expozici věnovanou historii hornictví a energetiky. Lákadlem je rovněž místní lapidárium, ve kterém je vystaveny kamenné artefakty, náhrobky a další architektonické zajímavosti.

Na procházku se vydejte do krásného zámeckého parku, ve kterém roste přes 70 druhů stromů a keřů. Při toulání se v zahradách narazíte i na několik drobných zahradních staveb, jako jsou altánky.

V letní sezóně se vyplatí zavítat do zámeckého biotopu, kde si užijete koupání v biologicky čištěném jezeru. Pro děti je tu připraven vodní svět s brouzdalištěm, vodními tryskami a herní fontánou. Vyhrát si mohou rovněž na přilehlém dětském hřišti. Součástí zámku je také pivovar a restaurace.

Vstupné do muzeí a lapidária:

  • Dospělí: 100 Kč
  • Děti a senioři: 50 Kč

Otevírací doba:

  • 1.květen až 30. září

    • sobota, neděle a svátky od 9:00 do 17:00
  • červenec a srpen

    • úterý až neděle od 9:00 do 17:00

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet