Adršpach: Tipy na výlet a zajímavá místa

Adršpach je největší skalní město v České republice vyhladávané turisty a horolezci už od 18. století. Tehdy velký požár pohltil bujnou vegetaci a vynikla tak krása skvostných pískovcových útvarů. Nejznámějšími útvary jsou Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí. Na některá skalní města se dostanete jen po žebříku, nepříklad na vysoko položené skalní jezírko vás sveze na pramici převozník, obdivovat můžete také krásy Adršpaškého vodopádu nebo zříceniny hradu Adršpach.

Adršpašské skály Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Adršpašské skalní město je po právu oblíbeným cílem rodin s dětmi. Nenáročný 3,5 km dlouhý turistický okruh je ideálním pro poznávání krás a fascinujících zákoutí Adršpašsko-teplických skal, které se pyšní titulem titulem **největší a nejdivočejší skalní město Střední Evropy**. Snad každý útvar zde má své jméno, mezi nejznámější patří **Milenci, Starosta a Starostová nebo Homole cukru.** Mezi skalami můžete po žebřících vystoupat ke Skalnímu jezírku, projet se loďkou nebo navštívit zříceninu hradu Adršpach.
Více informací

Národní park Stolové hory Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Toto oblíbené turistické místo rozhodně stojí za návštěvu. Národní park (od r. 1993) je protkán sítí turistických stezek. Jejich celková délka činí 100 km, takže si opravdu stačí jen vybrat dle náročnosti a cílů výletu. Mezi hlavní trasy se řadí M. Orłowicza, která zpřístupňuje hned několik atraktivních oblastí. Několik zajímavých tipů: Vodopád Posny, africká savana pod Liščím hřebenem, Radkovské skály, Bludné skály, Skalní houby v části mezi Batorowem a Karlowem.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 18 tipů

Adršpach: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJznámějších filmových lokalit, kde se natáčely zahraniční filmy

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJznámějších filmových lokalit, kde se natáčely zahraniční filmy

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 24. 6. 2020

Česko je rájem zahraničních filmařů. Kouzelné hrady a zámky, tajemná skalní města, krásná příroda anebo historická centra měst učarovala českým i zahraničním tvůrcům. Pojďte s námi navštívit filmové lokality a vydejte se po stopách filmových hvězd!

Objevte to NEJ z Česka: 11 NEJkrásnějších vodopádů

Objevte to NEJ z Česka: 11 NEJkrásnějších vodopádů

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 2. 6. 2020

Zurčící horské bystřiny a potůčky jsou romantické, a co teprve, když během svého toku naberou sílu a vytvoří nádherné vodopády? V Česku jich najdete na horách nesčetně, včetně těch největších v Krkonoších. Pojďte se s námi podívat, které to jsou.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK