Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Polské Krkonoše: Tipy na výlet a zajímavá místa

Na polské straně Krkonoš se ukrývají nádherná ledovcová jezera, vodopády i malebná horská městečka. U jezera Malý Stav se nachází prý nejkrásnější krkonošská horská bouda – Chata Samotnia. Dále můžete navštívit zříceninu hradu Chojnik, expozici v opuštěných uranových dolech Sztolnie Kowary nebo dřevěný kostelík Wang, který byl v roce 1842 převezen až z Norska.

Lyžování v polských Krkonoších Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Perfektní lyžařskou dovolenou si užijete nejen na české, ale také na polské straně Krkonoš. Ačkoli tato oblast není mezi českými turisty zatím příliš objevená, rozhodně stojí za návštěvu a to nejen v zimě. Polské Krkonoše nabízí perfektní podmínky pro zimní sporty. Střediska zde jsou sice většinou menší než česká, ale zase si užijete radovánky bez zbytečného čekání ve frontách na vleky a lanovky. Navíc jsou tamní sjezdovky skvěle přehledné a vždy precizně upravené. Velkou výhodou jsou ceny skipasů, které jsou srovnatelné nebo nižší s českými horami. Podobně je to také s cenami v restauracích či penzionech.

Kam za lyžováním v polských Krkonoších?

 • Sklářská Poruba je jedním z největších lyžařských středisek v Polsku. Na hoře Szrenice je celkem 6 sjezdovek s 20 vleky. Náročné lyžaře potěší sjezdovka FIS s až 50% sklonem. Nejdelší je sjezdovka Lolobrygida se 4,4km tratí.
 • Ski & Sun Świeradów Zdrój je sice menší, ale zato velmi příjemné středisko s osmisedačkovou lanovkou, která končí až ve výšce 1 060 m n. m., nechybí samozřejmě ani vlek pro začátečníky. Užijete si zde i večerní lyžování. O dostatek sněhu se stará 20 sněžných děl.
 • Ski Arena Szrenica nabízí skvělé podmínky pro sportovce všech úrovní včetně dětí. Středisko disponuje 12 km sjezdovek, které obstarávají tři lanovky a pět vleků.
 • Skiareál Karpacz je malé, ale moderní středisko vybudované v roce 2011. Nabízí ideální podmínky zejména pro rodiny s dětmi. Najdete zde 3 sjezdovky, které obsluhuje expresní šestisedačková lanovka. Nechybí ani osvětlení pro příjemné a bezpečné večerní lyžování.
Více informací

Lyžování v Krkonoších Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pokud si v zimě chcete užít luxusní lyžařskou dovolenou se vším všudy, kde jinde by to mělo být, než v pohoří s nejvyšší horou Česka, Sněžkou? Krkonoše však nejsou jen o naší nejvyšší hoře. V celém pohoří najdete několik krásných oblastí (Špindlerův mlýn, Pec pod Sněžkou), které nabízí špičkové lyžařské areály s přilehlým útulným ubytováním. Ať už jedete sami, s přáteli, v páru nebo s celou rodinou, užijete si zimních radovánek dosyta a podle svých představ!

Kam za lyžováním v Krkonoších?

 • Ski areál Harrachov - Čertova Hora, jedno z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek v ČR, najdete v západní části Krkonoš. Těšte se na čtyři sjezdovky o různých náročnostech o celkové délce 6,5 km, sedačkové lanovky i perfektně upravený povrch.
 • Pod Ski Resort Rokytnice spadají dva lyžařské areály - menší Studenov (se sjezdovkami o celkové délce 3,5 km) a větší Horní Domky, ve kterém si můžete užít ještě o 10 km sjezdovek víc, a to jak modrých, tak také červených i černých.
 • Skiareál Strážné je moderní lyžařské středisko v 800 - 1 300 m n.m. směrem na Špindlerův Mlýn se čtyřmi sjezdovkami od modré až po černou obtížnost a nechybí ani dětský vlek či mírný cvičný svah.
 • Family Ski Park v Žacléři je určený pro celé rodiny i školní výcviky. Sjezdovky jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i mírně pokročilé lyžaře a snowboardisty. Středisko se nejmenuje Family Park náhodou, zabaví se zde totiž královsky celá rodina.
 • SkiMU areál Malá Úpa je romantické horské středisko v nadmořské výšce 1 250 m n. m., čímž se řadí mezi jedna z nejvýše položených středisek v České republice. Garantuje kvalitní sníh po celou sezónu, a tak si celých 6,1 km sjezdovek můžete užívat dosyta.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 28 tipů

Polské Krkonoše: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte Polsko: To NEJ z česko-polské hranice

Objevte Polsko: To NEJ z česko-polské hranice

 • OBJEVTE TO NEJ Z POLSKA
 • 19. 9. 2023

Plánujete cestu do Polska, nebo hledáte tipy na víkendový výlet? Česko-polská hranice je posetá krásnými městy, pohořími s rozmanitou krajinou a významnými památkami. Objevte je všechny!

Objevte to NEJ z Polska: 10 nejkrásnějších národních parků

Objevte to NEJ z Polska: 10 nejkrásnějších národních parků

 • OBJEVTE TO NEJ Z POLSKA
 • 31. 8. 2023

Vidět pasoucí se stádo zubrů nebo losů ve volné přírodě je nepopsatelný zážitek a právě polské parky nabízí nespočet takových kouzelných okamžiků. Pojďte se s námi podívat na ty nejkrásnější polské národní parky!

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Tarasy Wang ***

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Tarasy Wang ***

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 16. 6. 2023

Vydejte se spolu s Nikol, členkou Travelking týmu, do Polska. Konkrétně do Tarasy Wang *** hotelu v Polských Krkonoších. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness a polopenzí v Krasicki Resort Hotelu & Spa *** v lázeňském městě Swieradów-Zdrój

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness a polopenzí v Krasicki Resort Hotelu & Spa *** v lázeňském městě Swieradów-Zdrój

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 26. 4. 2023

Vydejte se spolu s Kateřinou, členkou našeho Travelking týmu, do lázeňského města Swieradów-Zdrój. Konkrétně do Krasicki Resort Hotelu. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze horského pobytu s wellness v Hotelu Biathlon Sport & Spa *** v polských Krkonoších

Osobně ověřeno: Recenze horského pobytu s wellness v Hotelu Biathlon Sport & Spa *** v polských Krkonoších

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 15. 12. 2022

Vydejte se spolu s Martinem, členem našeho Travelking týmu, do polských Krkonoš. Konkrétně do Hotelu Biathlon Sport & Spa ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.