Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJstrašidelnějších míst v Česku + 4 tajné tipy

Ať už věříte v duchy a temné síly, nebo ne, existují místa, kde byste noc strávit nechtěli. Vybrali jsme pro vás deset z těchto tajemných lokalit. Pro ty nejodvážnější z vás na konci čekají 4 tajné tipy, kam se vydat, pokud se chcete skutečně bát.
Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJstrašidelnějších míst v Česku + 4 tajné tipy

Pokud máte pro strach uděláno, jste tu správně. Vypravte se s námi na ta nejstrašidelnější místa v Česku.

Lemberk

1. Zámek Lemberk

Původně gotický hrad ze 13. století byl během 16. století přestavěn na renesanční zámek. Mezi nejstrašidelnější lokality Česka je řazen kvůli častému výskytu paranormálních jevů, které potvrzují jak místní kastelánka, tak turisté a policie. Mnoho osob dosvědčilo, že se z podkroví ozývaly kroky, ačkoli tam nikdo nebyl. Kromě toho jsou z prázdných místností zabezpečených alarmem slyšet zvuky stěhování nábytku. Kvůli spuštěnému alarmu navštívili zámek několikrát policisté. Ti mohli jen konstatovat, že ke vloupání nedošlo a co je zvláštní, jejich služební psi odmítali do některých míst zámku jít. Nejvíc mysteriózních úkazů se odehrálo v Bajkovém sále. Očití svědci odtud slyšeli dětský pláč a nalézali rozházené květiny či posunuté obrazy. Žádná z uvedených záhad zámku Lemberk se nikdy nepodařila vysvětlit a původ těchto událostí je dosud obestřen tajemstvím.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Les Bor

2. Les Bor

Na okraji Českých Budějovic se nachází les Bor zvaný také Branišovský les. Váže se k němu opravdu hodně děsivých událostí. Mnoho lidí dosvědčilo, že při návštěvě lesa slyšeli zvláštní zvuky a kroky, spatřili temný přízrak nebo je provázely rudě planoucí oči. Nejstrašidelnější tragédie se zde odehrála za minulého režimu, kdy les sloužil jako vojenský prostor. Během nočního střídání stráží uviděli vojáci, jak se jejich kolega proměnil v podivnou bytost. Dostali takový strach, až po sobě začali pálit. Tři vojáci zůstali po střelbě na místě mrtví. Poslední z nich byl s vážným zraněním převezen do vojenské nemocnice, kde krátce nato také zemřel. Před smrtí však stihl o svém šokujícím zážitku vypovídat. Nikdo mu však nevěřil, ačkoli mu během té jediné noci úplně zešedivěly vlasy.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Býčí skála

3. Jeskyně Býčí skála

Opředena legendami je také Býčí skála ve střední části Moravského krasu. Jedná se o místo, které bylo v době bronzové a možná ještě dříve zasvěceno rituálním vraždám. V 19. zde doktor Jindřich Wankel objevil tzv. Halštatský pohřeb z 5. století př. n. l.. Zemřelého velmože mělo na onen svět následovat 40 dívek, služebnictvo a koně. Zatímco tělo nebožtíka bylo spáleno na hranici, ženy byly umučeny a koně rozsekáni. Podle vyprávění z jeskyně za tmavých nocí vychází procesí nešťastných duší a za svítání se vrací zpět. V rozlehlém jeskynním komplexu se dále prý ozývá zpěv, výkřiky a volání nebo se náhle objevují světla. Z jeskyně intenzivně sálá negativní energie, která citlivější povahy od návštěvy zcela odradí.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Hřbitov Velhartice

4. Velhartický hřbitov

Kostel sv. Máří Magdalény nacházející se na hřbitově nedaleko šumavských Velhartic kdysi inspiroval Karla Jaromíra Erbena k napsání balady Svatební košile. Příběh pojednává o dívce, kterou její zemřelý milenec unáší přes hřbitov do říše mrtvých. Podle historických pramenů se na velhartickém hřbitově kdysi dávno opravdu konaly černé satanské mše a pokusy oživit mrtvého. Za mše byla obětována krásná panna, jejíž tvář je dodnes vidět na omítce zděného štítu kostela. Obživlý nebožtík poté unášel svoji milou na onen svět přes zeď kostela. O tomto skutku dodnes vypovídá stará třešeň zkroucená pod tíhou děsivých událostí do jakési prapodivné křeče. Na místě dnešního kostela stávala kdysi původní dřevěná verze, ve které uhořel sedlák s celou rodinou. A navíc se zde má stále nacházet neoznačený hrob sudetských Němců, kteří byli zavražděni na konci druhé světové války. Na jedno místo podezřele mnoho tragických událostí. Není divu, že se hřbitovu vyhýbají obloukem i místní, kteří tam mají pohřbené své blízké.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Kašperk

5. Hrad Kašperk

Nejvýše položeným českým hradem je šumavský Kašperk. Ačkoli byl postaven Karlem IV. jako královský hrad, sloužil především jako popravní místo, kde bylo sťato bezpočet hlav hříšníků, hrdelních zločinců, kapsářů a nepohodlných lidí. Kašperk i jeho okolí jsou prý sídlem čertů, skřítků, víl a duchů. Nejeden zvědavý turista se při nocování v okolí setkal s poletujícími světly, zvuky, kroky, hlasy, temnými postavami i ledovým větrem. Nejznámějšími strašidly hradu jsou šeredná stařena Swiza, která své oběti proměňuje v kámen a Šplhavec, který šplhá po zdech nádvoří.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Kostnice

6. Kostnice v Sedlci

Pokud nepatříte mezi citlivější povahy, můžete se vydat na prohlídku unikátního kostela na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory. Jeho kostnice je vyzdobena pouze lidskými kostmi z celkem 40 000 zemřelých z dob morových epidemií či husitských válek. Podle pověsti skládal exhumované ostatky v 16. století poloslepý mnich do pyramid. Spatřit zde můžete lustr složený ze všech velkých kostí lidského těla, dekorace z lidských lopatek a kyčlí. V okolí kostnice bylo nalezeno 30 hromadných hrobů s více než 1 500 kostrami, což představuje největší středověký soubor kostí u nás.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Houska

7. Hrad Houska

Řadou tajemství je obestřen hrad Houska v severních Čechách. Nejsou známy okolnosti, za kterých byl postaven. Podle odborníků stojí na velmi nepraktickém místě a architektonicky je postaven, jako kdyby měl bránit proti nepříteli zevnitř. Střežilo se zde tedy něco, co se nesmělo dostat ven? Legenda praví, že hrad je zbudován na skále, ve které je díra až do samotného pekla. V podzemí se má také nacházet množství chodeb a prostor, kde jsou pohřbeny kostry bytostí, které nebyly ani lidmi ani zvířaty. Nedaleko hradu je místo nesoucí název U ďáblova kamene, kde je na skále dodnes vidět otisk čertova kopyta a řetězu. Čert zde údajně odpočíval, když nesl do pekla příliš tlustého sedláka.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Křivoklát

8. Hrad Křivoklát

Jedním z nejstarších hradů Česka je Křivoklát nacházející se uprostřed malebných lesů. Za svoji historii několikrát vyhořel. Po jedné z přestaveb se stal obávaným žalářem. Vězněm zde byl například Edward Kelley, slavný alchymista na dvoře Rudolfa II.. Ten si při pokusu o útěk zlomil nohu a musel podstoupit její amputaci. Říká se, že na hradě stále bloudí duše vězňů, kteří na Křivoklátě strávili život ve strohých kobkách.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Bohnice

9. Hřbitov Bláznů

Temná historie se pojí ke hřbitovu v pražských Bohnicích, kde se nachází těla obětí první i druhé světové války i pacientů z přilehlé psychiatrické léčebny. V jižní části jsou pochováni duševně nemocní násilníci a vrazi a jedná se o místo s velmi ponurou atmosférou. Údajně je zde pohřben vrah prostitutky Otýlie Vranské, jejíž tělo bylo v roce 1933 rozřezáno na kusy a posláno v kufrech poštou. Dále se zde má nacházet neoznačený hrob sarajevského atentátníka Gavrila Principa. Hřbitov Bláznů je díky svému strašidelnému potenciálu oblíbeným cílem lovců duchů, kteří zde zaznamenali časté teplotní a elektromagnetické výkyvy. Způsobují je prý duše zemřelých, které čekají nad svým hrobem, až je přijdou jejich blízcí oplakávat. V 80. letech byl hřbitov dějištěm satanistických rituálů.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Les Pánova březina

10. Les Pánova březina

Nedaleko od Prahy mezi Mukařovem a Žernovkou se nachází místo, kde se stalo podezřele hodně tragických událostí. Nejstarší legenda vypráví o kněžně Nežárce, která lesem utíkala před žoldáky. Než byla dopadena, ukryla ve studánce zlatý kalich, který nebyl nikdy objeven. Krátce poté ji žoldáci dopadli a umučili – odtud název obce Mukařov. Koncem 19. století zde spáchal sebevraždu pár milenců, kterým rodiče zakázali sňatek. Dvojice se ve velkých mrazech vysvlékla a společně umrzli. Místu, kde byli nalezeni, se dnes říká U zmrzlých. Zatím poslední tragédií, která se v lese odehrála, byla sebevražda mladíka kvůli nešťastné lásce. Než ukončil svůj život, vyryl do jednoho stromu křížek, který je tam prý dodnes. Les má bezpochyby zvláštní depresivní auru. Velkým neklidem na místo reagují koně, kteří do něj odmítají vstoupit.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.4 tajné tipy

Měli jste dostatek odvahy a dočetli jste se až sem? To znamená, že máte opravdu pro strach uděláno. Za odměnu se s vámi podělíme o 4 tipy na místa, kde můžete svoji odvahu otestovat.

OHANA Horor Cirkus

1. OHANA Horor Cirkus

Že je cirkus zábava pro děti? Ale kdepak! OHANA Horor Cirkus je originální hororová show pouze pro dospělé. Těšit se můžete na spoustu krve, drsného humoru a extrémů. Chybět nebude ani troška vulgarity a nahory. Napínavým příběhem na motivy filmu "To" provází děsivý klaun Pennywise. Uvidíte člověka visícího za kůži, hororovou laboratoř, hadího muže, šílenou akrobacii a mnoho dalšího. Součástí souboru jsou umělci z Česka, Mongolska i Ukrajiny. Věřte nám, že takovou zábavu jste ještě neviděli.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Prague Fear House

2. Prague Fear House

Přímo v centru hlavního města se ukrývá místo, kde se můžete stát součástí hororu a zažít skutečný strach. Z Prague Fear House neboli Pražského domu hrůzy si odnesete opravdu hrůzostrašné zážitky. Vyražte s přáteli nebo kolegy na prohlídku suterénních prostor o ploše 800 m². Díky děsivě namaskovaným a autentickým hercům na tento zážitek jen tak nezapomenete. Můžete si vybrat z několika verzí příběhu, z nichž jedna je vhodná pouze pro dospělé. O tom, že se opravdu nejedná o nic pro citlivější povahy vypovídá fakt, že na začátku dostanou účastníci heslo, po jehož vyslovení je organizátoři dostanou ihned ven. Součástí je i bar, kde si v prostředí plném temných rekvizit můžete vychutnat speciální hororové drinky.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Strašidelný dům Olomouc

3. Strašidelný dům Olomouc

Adrenalinová zábava ve strašidelném domě s hororovým příběhem na více jak 600 m² na vás čeká ve Strašidelném domě Olomouc. Vyfasujete laserové zbraně a stanete se součástí hororu z prostředí psychiatrické léčebny (témata se však průběžně mění). Těšit se můžete na vychytané prostředí a skutečné lidi převlečené do velmi realistických kostýmů. Už máte husí kůži?

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.


Strašidelný zámek Draxmoor

4. Strašidelný zámek Draxmoor

Unikátní expozici pro odvážlivce nabízí strašidelný zámek Draxmoor. Na ploše tří rozsáhlých pater najdete 3D kino, hrůzostrašný výtah, zámecké nádvoří s pohádkovým domečkem na kuřích nožkách a soškami pohádkových postaviček. Díky umístění v 500 let staré budově s původními klenutými stropy je atmosféra opravdu jedinečná. Prohlídka strašidelného zámku je vhodná pro všechny, kdo se rádi bojí. Zvládnou ji i statečné děti. S nimi je možné nejprve nahlédnout do první tmavé místnosti až poté se o návštěvě rozhodnout.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k nejstrašidelnějším místům v Česku opravdu kousek.

Autor článku:

Aktualizováno: 21. 6. 2024

Články, které by vás mohly zajímat

Objevujte Česko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů