Zámek Ploskovice

Zámek Ploskovice jako svou letní rezidenci nechala na začátku 18. století postavit velkovévodkyně Anna Marie Františka Toskánská. Jednopatrový zámek byl vybudován podle návrhu známého architekta Kiliáne Ignáce Dientzenhofere. Podle dobové zdobné módy slohu napůl italského a zpola čínského byl zámek vybaven vším přepychem. Jeho součástí byly četné ozdobné zahrady, terasy, kryté chodby a otevřené galerie, stříhané ploty, sochy a vodní nádrže s vodotrysky. Zámek tak doslova nabyl podoby malého Versailles. V polovině 19. století se zámek stal soukromou rezidencí císaře Ferdinanda V. Habsburského. Na jeho výzdobě se velkou měrou podílel jeden z nejlepších českých malířů a dekoratérů 19. století Josef Navrátil.

V přízemí jižní strany zámku byly vybudovány umělé vodní jeskyně, tzv. grotty. Barokní prostory s kašnami a nástěnnými malbami pochází z počátku 18. století. Jádro grott tvoří oválný sál s kopulí.

Kolem ploskovického zámku se rozprostírá nádherný důmyslně řešený zámecký park o rozloze 8 ha s kašnami, vodotrysky, rybníkem a vzácnými porosty. Zájemci o botaniku mohou ve vybraných termínech absolvovat speciální komentovanou prohlídku zámeckých zahrad za doprovodu botanika.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 31.5. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 16:00 hodin
  • 1.6. - 31.8. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 17:00 hodin
  • 1.9. - 30.9. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 16:00 hodin
  • 1.10. - 31.10. víkendy od 9:00 do 15:00 hodin

Vstupné:

  • 140 Kč/ dospělí
  • 110 Kč/ studenti, senioři, ZTP
  • 70 Kč/ děti od 6 do 18 let
  • děti do 6 let zdarma

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Severní Čechy

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet