Zámek Duchcov

Severočeský zámek Duchcov (původní německý název Dux) se pyšní bohatou historií spjatou zejména s rodinou Valdštejnů a také s osobností Giacoma Casanovy, který na zámku strávil poslední léta života a sepsal zde své paměti.

Na podobě a výzdobě zámku se podíleli významní barokní umělci - architekt Maxmilián Kaňka, sochař Matyáš Bernard Braun, či malíř Václav Vavřinec Reiner. V severním křídle zámku můžete navštívit stálou expozici Valdštejnského muzea, vojenskou zbrojnici a lovecký salonek.

Zámek Duchcov nabízí čtyři prohlídkové trasy. V rámci první můžete objevovat sběratelské a mecenášské aktivity původních majitelů z rodu Valdštejnů. Na druhém okruhu se dozvíte mnoho pikantností ze života legendárního světoběžníka Giacoma Casanovy. Na třetí trase se můžete nechat překvapit okolnostmi transferu monumentální Reinerovy fresky, sejmuté z kupole barokního kostela zbořeného valdštejnského špitálu a osazené do železobetonového pavilonu v zámeckém parku. Čtvrtá prohlídková trasa vás zavede za dobrodružstvím starořeckých bájí a krásou antických památek.

Dále je možné absolvovat zkrácenou prohlídku vhodnou zejména pro rodiny s malými dětmi. Její trasa prochází nejzajímavější části zámku. Poskytuje vstup do hlavního zámeckého sálu a Casanovského křídla.

Za hezkého počasí se přímo nabízí procházka kolem půvabného sfingového rybníčku v parku nebo v romantické Knížecí zahradě ve francouzském stylu.

Otevírací doba:

  • 1.6. - 31.8. denně (mimo pondělí) od 10:00 do 17:00 hodin
  • 1.9. - 30.9. denně (mimo pondělí) od 10:00 do 16:00 hodin
  • 1.10. - 31.10. víkendy a svátky od 10:00 do 15:00 hodin

Vstupné:

  • 130 Kč/ dospělí, 100 Kč/ studenti a senioři a 70 Kč/ děti od 6 do 18 let

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Severní Čechy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet