Harrachov: Tipy na výlet a zajímavá místa

Turistické středisko Harrachov je známé hlavně díky sportovnímu areálu s několika skokanskými můstky, kde se konaly závody světového poháru v letech na lyžích i mistrovství světa. Má však mnohem víc co nabídnout. Najdete zde nejstarší českou sklárnu Novosad, jejíž součástí je muzeum skla. Skláře při práci můžete přes proklenou stěnu pozorovat z místního minipivovaru. Zajímavá je rovněž expozice Hornického muze s 1 km dlouhou podzemní štolou. Odpočinout si můžete ve vyhlášených místních lázních.

Mumlavský vodopád Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Mumlavský vodopád** najdete poblíž **Harrachova**. Jedná se o **nejmohutnější krkonošský vodopád**, který se s hukotem řítí po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 metrů. Vodopády postupně vytvořily v žulové skále obří kotle, tzv. **Čertova oka**. Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole. Občerstvit se můžete v nedaleké **Mumlavské boudě**.
Více informací

Harrachov Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Harrachov je kulturním i sportovním centrem západních Krkonoš. Navštívit zde můžete jednu z nejstarších skláren u nás s názvem Novosad, Hornické muzeum s prohlídkou těžební štoly nebo 1 000 metrů dlouhou bobovou dráhu. Harrachov je také známým místem skokanských soutěží a nabízí ideální podmínky pro běžkaře v zimě a přes léto pro turistiku všech stupňů náročnosti. Lanovka na Čertovu horu je v provozu po celý rok.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 14 tipů

Harrachov: Tipy na výlet

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK