Harrachov: Tipy na výlet a zajímavá místa

Turistické středisko Harrachov je známé hlavně díky sportovnímu areálu s několika skokanskými můstky, kde se konaly závody světového poháru v letech na lyžích i mistrovství světa. Má však mnohem víc co nabídnout. Najdete zde nejstarší českou sklárnu Novosad, jejíž součástí je muzeum skla. Skláře při práci můžete přes prosklenou stěnu pozorovat z místního minipivovaru. Zajímavá je rovněž expozice Hornického muzea s 1 km dlouhou podzemní štolou. Odpočinout si můžete ve vyhlášených místních lázních.

Mumlavský vodopádNejoblíbenější výlet v lokalitě

Poblíž Harrachova vytváří řeka Mumlava vodopád tvořený stupňovitými žulovými bloky. Voda padá z výšky 10 metrů dolů a v zimě promění mráz vodu v led a vykouzlí mohutný ledopád. V řece a kolem vodopádů jsou zajímavé obří hrnce a kotle, zvaná čertova oka. Ty vymlel proud v žulových stupních. Vodopády najdete po modře značené trase od harrachovského autobusového nádraží. Vydejte se pěšky, na kole či v zimě na běžkách. Romantická je také trasa kolem bývalých rudných dolů, dnešního hornického muzea.

Více informací

Ski areál Harrachov - Čertova HoraNejoblíbenější výlet v lokalitě

Ski areál Harrachov - Čertova Hora najdete v západní části Krkonoš. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších lyžařských center u nás. Na Čertově hoře se mohou lyžaři těšit na čtyři sjezdovky o celkové délce 6,5 km, sedačkové lanovky a perfektně upravený povrch. V blízkých areálech Zákoutí a Amálka je prostor věnován především dětem, najdete zde lyžařskou školu i nenáročný svah pro večerní lyžování.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem17 tipů

Harrachov: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet