České Švýcarsko: Tipy na výlet a zajímavá místa

Krajina národního parku České Švýcarsko je plná rozmanitých lesů, hlubokých roklí, malebných soutězek, průzračných bystřin a především unikátních pískovcových měst a skalních stěn. Perlou této výjimečné oblasti je monumentální skalní útvar Pravčická brána. Krásy zdejší nedotčené přírody i lidové architektury můžete objevovat jak při výletech pěšky a na kole, tak z kánoe či nafukovacího člunu. Jako na dlani uvidíte národní park z Mariiny vyhlídky či Rudolfova kamene. Jedinečný zážitek přináší také putování po Köglerově stezce, která je historicky nejstarší naučnou stezkou u nás. V Českém Švýcarsku se vyskytuje mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat i rostlin, které již jinde v přírodě nenajdeme.

Pravčická brána Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte největší skalní bránu v Evropě a zároveň symbol a dominantu Českého Švýcarska. Obdivovat ji můžete z okolních vyhlídek nebo z výletního zámečku Sokolí hnízdo, který se od roku 1881 nachází přímo u 16 metrů vysokého oblouku brány. Sem se dostanete nejčastěji pěšky z Hřenska nebo od Mezní louky po turistické trase. Od Pravčické brány pak můžete vystoupat na její úpatí nebo k jednotlivým vyhlídkám tyčících se v okolí, které vám nabídnou nádherný pohled jak na majestátní skalní útvar, tak do širokého okolí.

Více informací

Panská skála Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Nejznámější a nejnavštěvovanější vulkanická památka Panská skála, přezdívaná Kamenné varhany, je pozůstatkem čedičového návrší starého přibližně 30 milionů let. Pěti a šestiboké čedičové sloupce tu dosahují průměru až 40 cm a výšky až 15 metrů. Tento útvar znáte jistě ze slavné filmové pohádky Pyšná princezna.

Více informací

České Švýcarsko: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet