Zámek Ratibořice

Poznejte malebný kraj na východě Čech, který je spjatý se spisovatelkou Boženou Němcovou a do kterého je zasazen i děj jejího díla Babička. Dominantou Babiččina údolí je krásný empirický zámek Ratibořice, který se stal mimo jiné i domovem kněžny Kateřiny Zaháňské, jež posloužila jako předloha pro postavu z povídky. Ratibořice nepatří mezi největší zámky v Česku, za dob kněžny Zaháňské však dosahoval světového významu a hostil slavné evropské osobnosti. V okolí zámku se nachází rozkvetlý zámecký park s jezírkem a stoletými stromy.

Návštěvníci mohou nahlédnout i do interiérů zámku, a to díky komentovaným prohlídkovým okruhům. Prohlédnete si tu slavné sbírky obrazů, skla a porcelánu. Po prohlídce můžete vyrazit objevovat poklidné prostředí Babiččina údolí, třeba ke romantické chaloupce Staré Bělidlo, Viktorčinu splavu nebo slavné sousoší Babičky s dětmi.

Vstupné na základní okruh:

  • dospělí: 160 Kč
  • senioři, studenti, ZTP: 130 Kč
  • děti od 6 do 17 let: 60 Kč
  • děti do 5 let: zdarma

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Východní Čechy

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Babiččino údolí v Ratibořicích
Vodní nádrž Rozkoš
Zámek Náchod
Rozhledna Na Signálu
Zámek Nové Město nad Metují
Peklo

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet