Zámek Děčín

Unikátní barokní konírna, růžová zahrada a Hodinárium. To vše a mnohem více vám může nabídnout Zámek Děčín. Barokní klenot severu Čech se vypíná na skále nad soutokem Labe a Ploučnice a je tak součástí krásné scenérie, kterou můžete obdivovat z centra Děčína. Na samotném zámku vás čeká komentovaná prohlídka autentických vnitřních prostor, které vám přiblíží život tehdejších šlechticů. Nahlédnete do pracovny, ložnice i jídelny a užijete si parádní výhled z Věžového kabinetu.

Mezi další lákadla na zámku patří monumentální barokní konírna s nádhernou Růžovou zahradou s vyhlídkovým altánem, projít se můžete také v sousedních Jižních zahradách. V zámeckém areálu stojí také kaple sv. Jiří a kostel Povýšení sv. Kříže, ve kterém se ukrývají významné kousky barokního umění. Nakonec vás zaujme i expozice Hodinárium, která vystavuje nejrůznější typy hodin i jejich jednotlivých historických součástí.

Otevírací doba:

  • zimní sezóna (leden, únor): od 10:00 do 16:00
  • letní sezóna (červenec, srpen): od 9:00 do 18:00
  • ostatní měsíce: od 9:00 do 17:00

Vstupné na jeden prohlídkový okruh:

  • dospělí: 140 Kč
  • senioři, studenti: 100 Kč
  • děti od 6 do 15 let: 70 Kč

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Severní Čechy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet