Prožijte dovolenou jinak! Dopřejte si romantický pobyt s ubytováním v komnatách zámeckého Chateau Hotelu Zbiroh se snídaněmi v dobové krčmě U Rudolfovy kratochvíle a prohlídkou zámku s průvodcem. Těšte se také na relaxaci v unikátním a bohatém wellness s bazénem, vířivkou a saunami.

Věděli jste, že...?

Zámek se pyšní hned několika NEJ. Je totiž NEJstarším šlechtickým hradem v Čechách, pyšní se NEJhlubší studnou v celé Evropě a také NEJstarší hradní věží v Česku.


O ubytování

Chateau hotel Zbiroh najdete nedaleko Prahy a Plzně v krásném prostředí křivoklátských lesů. Kolem zámku se rozprostírá 60 hektarový anglický park. Historie šlechtického hradu Zbiroh, který byl později přestavěn na novorenesanční zámek, sahá až do 12. století.

Mezi vlastníky byli například král Přemysl Otakar II., císaři Karel IV., Zikmund a Rudolf II., proto se mu přezdívá Zámek tří císařů. Procházky po okolí jsou uklidňující a nenáročné, Křivoklátsko je hotový balzám na duši. Projděte se například k Čertově skále (2 km), k Podzbirožskému rybníku (2,5 km) nebo na hrad Točník (12,7 km).

Kde budete spát?

Hotel nabízí ubytování v přepychových originálních komnatách, které jsou vybaveny čalouněným dřevěným nábytkem a disponují televizí a vlastní koupelnou s vanou. Každý z nich je sice jiný, ale jedno mají stejné - ve všech z nich se budete cítit jako na zámku.

Na čem si pochutnáte?

V zámku se nachází středověká krčma U Rudolfovy kratochvíle s dobovou atmosférou, úžasným interiérem a nabídkou originálních specialit. Součástí zámeckých salonků a sálů je také velký novorenesanční sál Alfonse Muchy, kde umělec namaloval svou slavnou Slovanskou epopej. Nechybí ani zámecké sklepy.

Kde budete relaxovat?

Skvostem hotelu je unikátní wellness v sálu ze 12. století, ve kterém zasedal Přemysl Otakar II. Snad jako jediný hotel na světě poskytuje Zbiroh tuto jedinečnou formu relaxace - těšit se můžete na krytý bazén, vířivou vanu až pro 4 osoby, finskou saunu, infrasaunu a multifunkční vanu.

Chateau Hotel Zbiroh ****

Chateau Hotel Zbiroh ****

Zbiroh č. p. 1 , Zbiroh
Česká republika

+420 378 771 452

hotel@zbiroh.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětské hřiště
Konferenční místnost
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,6 km
Zastávka
0,8 km
Sjezdovka
28 km

Tipy na výlet

CHKO Křivoklátsko

CHKO KřivoklátskoTip na výlet

CHKO Křivoklátsko, nebo také kraj českého spisovatele Oty Pavla, který sem zasadil děj své knihy Smrt krásných srnců, je i biosférickou rezervací UNESCO a ptačí oblastí v rámci soustavy Natura 2000. Rozkládá se v západní části Středočeského kraje a téměř dvě třetiny jeho rozlohy pokrývají neproniknutelné listnaté a smíšené lesy. Středem CHKO vede kaňonovité údolí řeky Berounky.

Co byste neměli na Křivoklátsku minout:

  • Středověké hrady Křivoklát a Točník
  • Zámky Zbiroh a Lány
  • Přírodní rezervaci Skryjská jezírka
  • Zapomenout byste neměli ani na hradní zříceniny Týřov a Jenčov, lidovou památku Hamousův statek ve Zbečně či sklárnu RÜCKL CRYSTAL v Nižboře.

Pokud hledáte odpočinek v přírodě, projděte si CHKO Křivoklátsko po některé z mnoha značených tras skrze lesy či v zaříznutých údolích potoků. Vodáci by si pak určitě neměli zapomenout sjet řeku Berounku.

Více informací
Křivoklát
Křivoklát
Rakovník
Rakovník
Přírodní rezervace Skryjská jezírka
Přírodní rezervace Skryjská jezírka