Odpočiňte si v Hotelu Hrazany ***, který je jen kousek od Slapské přehrady. Pobyt s bohatou polopenzí, procedurami a vstupem do wellness s vířivkou i saunami si u krásné Vltavy rozhodně užijete. Od meandrovitých zákrut Vltavy sevřených mezi skalnaté svahy se vám nebude chtít odejít.

Vodní nádrž Slapy Tip na výlet

Vodní nádrž Slapy, někdy také známá jako Slapská přehrada, je nádrž na řece Vltavě a jak už název napovídá, nachází se u obce Slapy. Přehrada je součástí Vltavské kaskády a je šestou největší přehradou v Česku. Během jara a léta si zde užijete koupání, jachtaření, windsurfing či vodní lyžování. V chladnějších měsících se vydejte na túru kolem přehrady i po okolí, které nabízí spousty turistických atrakcí.

Co nevynechat při návštěvě Slapské přehrady?

 • projížďku parníkem
 • zámek Konopiště
 • zámek Jemniště

V okolí přehrady se nachází několik vyhlídek. Ta nejznámější Vyhlídka Máj nabízí úchvatný pohled na Vltavu stáčející se do tvaru podkovy. Výhledem do krajiny se můžete kochat i ze Smetanovy nebo Rabyňské vyhlídky.

Odpočinek v hotelu obklopeném přírodou

Hotel Hrazany *** se nachází nad Slapskou přehradou, z jedné strany je obklopen lesem a z druhé loukami. Je tedy ideálním místem pro odpočinek v mírumilovné přírodě. Ubytováni budete v komfortně zařízených dvoulůžkových pokojích (možnost přistýlky) s WiFi připojením. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a nádherný výhled do přírody.

K hotelu patří také útulná restaurace, kde si pochutnáte na snídaních i večeřích. Zajít si sem ale samozřejmě můžete i na oběd nebo si večer posedět na baru či terase se sklenkou dobrého vína.

Na aktivity bohaté okolí i zázemí Hrazan s wellness

Wellness a procedury uvítá každý, kdo umí alespoň trochu odpočívat. K relaxaci po jednom z mnoha turistických výletů, které v okolí Slapské přehrady na Vltavě můžete podniknout, vám jistě přijdou vhod vířivka, parní sauna s příchutí mentolu a infra sauna. Ve volném čase si můžete zahrát také kulečník, šipky nebo stolní tenis přímo v hotelu.

Hotel Hrazany ***

Hrazany 11, Sedlčany
Česká republika

+420 318 864 128

info@hotelhrazany.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 210 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Kolárna
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0 m
Vzdálenost od jezera
1,5 km
Zastávka
3,5 km

Tipy na výlet

Zámek Konopiště

Původně hrad ze 13. století, dnes úchvatný zámek v pseudohistorickém romantickém hradním stylu. To je zámek Konopiště. Právě současnou nezaměnitelnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy byl jeho vlastníkem sám následník rakouského trůnu František Ferdinand d'Este. V prohlídkových okruzích si zde dnes prohlédnete třeba honosné salony, soukromé pokoje císařské rodiny nebo Loveckou trasu s mnoha expozicemi.

Prohlídkové okruhy

 • Salony jižního křídla zámku
 • Salony severního křídla zámku
 • Soukromé pokoje rodiny Františka Ferdinanda d'Este
 • Lovecká trasa
 • Gotické sklepení

K zámku patří krásná Růžová zahrada se skleníky, kam se vydejte na romantickou procházku mezi růžemi a pávy. Na východní straně zámku vás překvapí zámecký medvěd, kterého zde chovají v místě bývalého příkopu.

Zámek Jemniště

Navštivte barokní zámek Jemniště z roku 1725, jehož majitelem je Jiří Šternberg, který dokonce se svojí rodinou obývá jedno z křídel. Jemniště je jinak místem romantických svateb, oslav a parkových pikniků v nádherných zahradách. Nezapomeňte si prohlédnout také interiéry se sbírkami rodiny Sternbergů a zámeckou kapli sv. Josefa.

CHKO Křivoklátsko

CHKO Křivoklátsko, nebo také kraj českého spisovatele Oty Pavla, který sem zasadil děj své knihy Smrt krásných srnců, je i biosférickou rezervací UNESCO a ptačí oblastí v rámci soustavy Natura 2000. Rozkládá se v západní části Středočeského kraje a téměř dvě třetiny jeho rozlohy pokrývají neproniknutelné listnaté a smíšené lesy. Středem CHKO vede kaňonovité údolí řeky Berounky.

Co byste neměli na Křivoklátsku minout:

 • Středověké hrady Křivoklát a Točník
 • Zámky Zbiroh a Lány
 • Přírodní rezervaci Skryjská jezírka
 • Zapomenout byste neměli ani na hradní zříceniny Týřov a Jenčov, lidovou památku Hamousův statek ve Zbečně či sklárnu RÜCKL CRYSTAL v Nižboře.

Pokud hledáte odpočinek v přírodě, projděte si CHKO Křivoklátsko po některé z mnoha značených tras skrze lesy či v zaříznutých údolích potoků. Vodáci by si pak určitě neměli zapomenout sjet řeku Berounku.