I když jsou Nimnice nejmladší slovenské lázně, mají rozhodně co nabídnout. Přesvědčte se o tom při pobytu v tichých dvoulůžkových pokojích v lázeňských domech ležících v blízkém lesoparku. Můžete se těšit také na plnou penzi, pitnou proceduru či konzultace s lékařem. Pečlivě vybrané léčebné procedury a wellness s termální vodou vám navrátí ztracenou energii a harmonii.

Lázně Nimnice Tip na výlet

Lázně Nimnice jsou nejmladší slovenské lázně. Jsou zaměřeny na léčbu chorob oběhového, trávícího a pohybového ústrojí i léčbu chorob onkologických. Léčit se sem jezdí děti i dospělí. Lázně se nacházejí u 12 km dlouhé přehrady, a jsou tak skvělou rekreační oblastí. Zvlášť v teplých měsících oceníte možnosti vodních sportů i plavby na lodi. Kdykoli však můžete vyrazit na túry po přilehlém i vzdálenějším okolí.

Z lázeňských domů v tichém lesoparku na skok do wellness

V lázních Nimnica najdete kromě vkusné hlavní budovy také upravený lesopark s romantickým jezírkem, který je ideální na relaxační procházky i pobyt v ničím nerušeném klidu. Stojí zde totiž zrekonstruované lázeňské domy Manín, Caritas I, Caritas II, Veritas a Salvator, ve kterých vás výtah vyveze ke dvoulůžkovým pokojům. Ve všech vám poslouží lednička, TV/SAT, telefon, trezor, WiFi připojení a fén. Většina pokojů má i vlastní balkon. Z lázeňských domů to budete mít 50 až 150 m do hlavní budovy Balnea Grand, kde sídlí ambulance lékaře, jídelny Fiesta a Standard, Medicínské wellness centrum, fitness, restaurace Impresia a také se tam provádí většina léčebných procedur.

Výborné pokrmy se vychutnáte v místní restauraci. Můžete se těšit na bohaté bufetové stoly v jídelně Fiesta. Z nabídky si tu vybere skutečně každý - jídelna podává jak masitá, tak i bezmasá jídla, sladké či slané. Pokud kromě skvělého jídla hledáte i příjemné posezení, navštivte zdejší restauraci Impresia. Potěší vás nejen bohatou knihovnou, příjemnou hudbou a krásným výhledem na okolí, ale také kvalitním jídlem a výběrovým vínem.

V lázních Nimnica se nebudete nudit ani po absolvování všech procedur a wellness. Zabavíte se při bowlingu, kulečníku či stolním tenise nebo si zajdete na svůj oblíbený drink do baru s krbem. Tiché zábavě přeje čítárna a vaše děti se zabaví v dětském koutku.

V blahodárném wellness prožijete regeneraci těla i mysli

Po skvělém obědě či večeři si dopřejte kávu v Cafetérii Paris nebo se rovnou vrhněte do víru wellness a procedur. V Medicínském wellness centru se nechte rozmazlovat léčivou vodou s příjemnou teplotou okolo 33 až 35 °C. Bude na vás blahodárně působit ve vířivkách, tropických sprchách nebo v bazénu s masážními tryskami. V sauně můžete relaxovat v bylinné, parní, infra nebo ve finské sauně. Procedury vám dopřeje zkušený a zdravotnicky vzdělaný personál pod dohledem lékaře. Z Nimnice se proto vrátíte domů jako znovuzrození.

Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica, Nimnica
Slovenská republika

+421 424 608 608

rezervacie@kupelenimnica.sk

Check in
07:00 - 14:00
Check out
10:00 hodin
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
1,60 - 3 €/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Fitness

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,8 km
Vzdálenost od jezera
0,2 km
Zastávka
1,4 km
Aquapark
40 km

Tipy na výlet

Rozhledna Dohňany

Rozhledna vysoká 21,5 m je umístěna na vrchu Tlstá hora v pohoří Biele Karpaty. Má celkem šest poschodí, z nich můžete obdivovat krásy okolí. Je součástí naučného chodníku Tři skály, hned vedle ní je informační panel a přístřešek, kde můžete v poklidu nabrat další síly. Celý naučný chodník je dlouhý 13 km a začíná v obci Dohňany.

Súľovské skály

Menší horský celek Súľovské vrchy se skládá ze tří částí: Skalky, Súľovské skály a Manínská vrchovina. Celá tato oblast je bohatá na přírodní i historické bohatství (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), nejpopulárnější je však jednoznačně přírodní rezervace Súľovské skály a zdejší naučný chodník, který vás provede trasou parkoviště Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Louka pod hradem - Louka u Kamenného hřibu - obec Súľov. Výletem do této lokality rozhodně nešlápnete vedle, skály zde tvoří zajímavé až bizarní útvary, takže je neustále na co se dívat.

Zámek a Sobášný palác v Bytči

Ve středu stejnojmenné obce se nachází renesanční zámeček Bytča. Jeho areál tvoří kaštiel, Sobášný palác a hospodářské a obytné budovy v opevnění. V budově kaštiela v současnosti sídlí archiv, v interiérech Sobášného paláce naleznete muzejní expozice.