Ubytování v Taurách s pohádkovou přírodou

Kouzelná údolí, průzračná horská jezera a na první pohled nezdolné vrcholy Alp. To je jen zlomek toho, co vám můžou rakouské Taury nabídnout. A právě zde mezi dvěma malebnými horskými vesničkami Gröbming a Pruggern najdete penzion Bertrand. Ubytováni budete v příjemně vybavených pokojích.


Penzion Bertrand si zákazníci chválí pro rodinnou atmosféru. Penzion patří slovenským majitelům, pokud tedy neumíte německy, nemusíte se bát jazykové bariéry.


Slovenský penzion a bohaté možnosti vyžití

Najdete zde také restauraci, kde se podávají snídaně formou bufetu. Součástí restaurace je i televize se slovenskými stanicemi. Nechybí ani bar.

Hodnocení od zákazníků

Standard (Tereza ?.)

Pobyt v tomto penzionu bychom označili za jeden velký omyl. Z fotografií jsme si mysleli, že se jedná o vcelku útulný penzion, skutečnost nás ale dost rychle vyvedla z míry. Pokoj, který jsme dostali vůbec neodpovídal fotografiím, které byly uvedeny na Travelkingu. Vybavení pokoje bylo dost zastaralé a na pokoji vlastně nebylo skoro nic kromě postele a jedné veliké skříně, kterou jsme raději neotevírali. Nebylo kde si sednout krom postele, chyběl nějaký stoleček s křeslem či židlemi a prvním problémem byla rezavá voda, kterou jsme museli nechat odtéct. Majitel nás ujistil, že teplé vody je dost, ale než začala téct teplá, tak uběhlo půl hodiny. Po dalším prozkoumání pokoje jsme zjistili, že dveře na balkon nemají pro jistotu kliku. Velmi nemilé bylo také zjištění, že první noc na penzionu trávíme úplně sami jako jediní hosté s jedním pánem, který se staral o chod penzionu. Plánovali jsme si přikoupit večeře, ale přes noc jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat další nemilá překvapení. Snídaně byly dost chudé - pečivo byly pouze balené kupované housky opečené v troubě dále šunka, sýr, marmeláda a kupovaná bábovka. Snídaně neměla žádný nápad například vajíčka, párky, pečený koláč apod., kde by byla vidět nějaká snaha. V penzionu probíhala rekonstrukce což jsme zjistili hned druhý den. Nechápeme proč majitel vůbec nabízí ubytování při rekonstrukci.

Dobré (Roland B.)

Krásná fotografie objektu v nabídce zrovna neodpovídala skutečnosti - žádné dřevěné obložení, ale neupravená fasáda, nepořádek v okolí, vysoká tráva... snídaně každý den stejné (marmelády, paštiky, šunka, salám, máslo, sýr, rajče, paprika, plus vánočka nebo trvanlivá buchta). Večeře vždy jeden chod bez výběru. Ubytování jsme byli na 5 nocí, přesto žádné vynesení koše/výměna ručníků/úklid. Pokoje s původním vybavením, to už ale odpovídalo fotografii :-) Jsou bez TV a internetu. Cena je ale příznivá! Jen nečekejte luxus a rakouský servis, byli byste zklamaní ::-)

Standard (Libor P.)

Fotky uvedené v nabídce neodpovídají skutečnosti - penzion je v rekonstrukci a případné klidné posezení venku nehrozí, pokoje na fotkách vypadají také úplně jinak než ve skutečnosti. Na pokojích není kromě postelí a nočních stolků a skříně nic. Pokud si chcete někam sednout nebo něco odložit, je k dispozici pouze postel. Neočekávali jsme žádný luxus, ale očekávali bychom alespoň omluvu majitele, že skutečnost je vzhledem k probíhající rekonstrukci poněkud jiná, než je uvedeno v nabídce. Celkově lze řict, že se tady zastavil čas někde na přlelomu 80. a 90. let, kdy lidé byli vděční v podstatě za cokoliv. Navíc když cena ubytování je po sečtení všech příplatků (WC a sprcha na pokoji, závěrečný úklid) na úrovni daleko lépe vypadajících rakouských penzionů. Chtěli jsme podpořit svým pobytem podnikajícího Čechoslováka v Rakousku, ale po této zkušenosti to bylo naposled.