Túra 6 jezer Tauplitzalm

Vydejte se na túru okolo šesti alpských jezer u náhorní plošiny Tauplitzalm. Tauplitzalm je největší náhorní plošina s jezery v celé Evropě, nachází se v oblasti Ausseerland – Salzkammergut, atraktivním regionu, kde si užijete skvělou dovolenou jak v zimě, tak v létě. Během horské procházky, která je plná panoramatických výhledů na krásnou krajinu, budete postupně míjet jezera Krallersee, Grossee, Märchensee, Tauplitzsee, Steirersee a nakonec Schwarzensee.

Na hřeben vás vyveze lanovka, od které budete pokračovat nenáročnou a dobře značenou stezkou od jednoho jezeru k druhému. Cesta vede opravdu nádhernou alpskou přírodou, která vám nabídne vysoké štíty hor, rozkvetlé louky a zelené svahy. Úchvatný je i pohled na samotná jezera, která se třpytí a dotvářejí tak fascinující ráz krajiny. V křišťálově čisté vodě se v letních měsících budete moct také vykoupat, takže si na výlet nezapomeňte přibalit plavky. Cestou navíc potkáte i útulné horské chaty, kde se budete moct občerstvit jednou z čerstvých alpských specialit.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Alpy, Štýrsko, Nízké Taury, Tauplitz

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet