Vyhlídka Five Fingers (Pět prstů)

Známá také jen jako Pět prstů, je jedna z nejnavštěvovanějších vyhlídek v Rakousku. Nabízí jeden z nejlepších výhledů na pohádkové městečko Hallstatt (česky též Halštat), Hallstattské jezero a alpské štíty v okolí. Přestože se vyhlídka nachází poměrně vysoko (2 108 m n. m.), lze se k ní snadno dostat lanovkou. Nástupní stanici lanovky Krippenstein-Seilbahn najdete na parkovišti přímo u Halštatského jezera v Obertraunu, kde si také můžete zakoupit jízdenky. Pokud se však chcete vyhnout dlouhým frontám a ušetřit nějaké peníze, doporučujeme zakoupit si jízdenky na lanovku předem online. Na vrchol Krippenstein s vyhlídkou se dostanete s jednou mezizastávkou, Schönbergalm, odkud můžete absolvovat prohlídku Velké ledové jeskyně. Pokud jste si však vstupenky do jeskyně nezakoupili předem, pokračujte lanovkou na vrchol. Odtud je to už jen asi 30 minut klidné chůze plné úžasných výhledů. Jeden z nich se vám naskytne také z o něco méně známé vyhlídky Welterbe-Spirale, kde je o poznání méně turistů a výhledy jsou stejně kouzelné. Vyhledávaná vyhlídka Pět prstů bývá rozhodně více zaplněná turisty, ale panoramatické výhledy z ní stojí za to. A nezapomeňte si pořídit fotografie se slavným rámem, kterých jsou plné sociální sítě.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Alpy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet