Užijte si pobyt v Kutné Hoře ve dvou nebo s celou rodinou. V Hotelu Mědínek *** se těšte na chutné snídaně či polopenzi, vstup do wellness centra s vířivkou i saunou, ale také na relaxaci během masáže zad a šíje. U Historického pobytu jsou zase v ceně vstupenky do chrámu sv. Barbory a Vlašského dvora.

O ubytování

Hotel Mědínek *** se nachází přímo v historickém centru města Kutná Hora, které je známé těžbou stříbra a je součástí kulturního dědictví UNESCO. Přímo ve městě najdete množství památek z dob gotiky, renesance, baroka i novějších slohů. Za pár minut chůze dojdete například k zachovalému hradu Vlašský dvůr (250 m), gotické tvrzi Hrádek (600 m), do muzea stříbra (500 m) a ke slavnému Chrámu svaté Barbory (1 km). V okolí vede množství turistických tras různé náročnosti pro pěší i cyklistické výlety. Oblíbenými cíli turistů jsou zřícenina hradu Sion (10 km), zámek Kačina (8 km) nebo skály u Malešova (7 km), které jsou rájem pro horolezce. Nevynechejte ani návštěvu Kostnice v Sedleci (3,7 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji typu Superior nebo v rodinném pokoji. Všechny pokoje jsou vybaveny satelitní televizí, fénem, WiFi připojením, vlastní koupelnou a samostatnou toaletou. Pokoje typu Superior nabízí navíc větší postele, minibar a zázemí pro přípravu čaje a kávy. Rodinný pokoj zase pohodlně ubytujte rodinu až se 3 dětmi.

Na čem si pochutnáte?

Ráno si pochutnáte na snídani ve formě bufetu. Přes den si můžete z hotelové restaurace objednat pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Kávu nebo osvěžující nápoj vám rádi připraví ve stylovém lobby baru. Vzhledem k poloze přímo v centru města se v okolí nachází mnoho kvalitních restaurací, barů, kaváren a vináren.

Kde budete relaxovat?

Po výletech si zasloužíte odpočinek v hotelovém wellness centru, jehož součástí je vířivka, sauna a zóna s pohodlnými lehátky. Zarelaxovat můžete také při příjemné masáži.

Cestujete s dětmi?

Děti si užijí spoustu zábavy v dětském koutku, který je součástí restaurace.

Hotel Mědínek ***

Hotel Mědínek ***

Palackého náměstí 316, , Kutná Hora
Česká republika

+420 327 512 741

hotel@medinek.cz

Check In
od 14:30
Check Out
do 10:30
Domácí mazlíček
500 Kč/pobyt
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Přednáškový sál
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
0,5 km

Tipy na výlet

Kutná Hora

Kutná HoraTip na výlet

Kutná Hora je zapsaná na seznamu UNESCO a i když se v ní žádný hrad ani zámek nenachází, nabízí toho tolik, že vám jedna návštěva nebude stačit. Kutná Hora byla v minulosti, jak už název napovídá, spjata s kutáním stříbra. Ve středověku šlo proto o jedno z nejvýznamnějších českých měst. To je důvod, proč zde naleznete velké množství památek, které doplňují četné kavárny a restaurace.

Co nevynechat při návštěvě Kutné Hory?

  • Chrám svaté Barbory
  • Kostnici v Sedlci
  • Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele
  • Při procházce historickým jádrem města si prohlédněte Kamennou kašnu, Morový sloup, kostel sv. Jana Nepomuckého, Kamenný dům, Dačického dům s interaktivní expozicí o památkách UNESCO a Hrádek - České muzeum stříbra.

Kutná Hora nabízí i několik naučných stezek vhodných pro pěší i cyklisty. Doporučujeme tzv. Královskou procházku, která nabízí úchvatný pohled na panorama města nebo naučnou stezku Kolem Kutné Hory.

Více informací
Chrám svaté Barbory
Chrám svaté Barbory
Kostnice v Sedlci
Kostnice v Sedlci
Sázavský kláštěr
Sázavský kláštěr