K pořádné relaxaci bezesporu patří skvělé jídlo. Staňte se u Prýglu neboli Brněnské přehrady labužníky a dopřejte si v Hotelu Rakovec *** dvě gurmánská menu včetně předkrmu, dezertu a láhve Bohemia sektu. V hotelu vás čeká také netradiční bambusová masáž a privátní wellness. Po plavání v přehradě nebo venkovním bazénu se slanou vodou u hotelu v létě a bruslení na zamrzlé přehradě v zimě vyhládne každému. Nezapomeňte tedy využít slevy na konzumaci v hotelové restauraci i mimo dobu polopenze.

Brněnská přehrada Tip na výlet

Okolí brněnské přehrady je krásné v jakémkoli ročním období, v teplých měsících se můžete procházet kolem vodní hladiny, brázdit břeh na kole nebo se projet pravidelnou parníkovou dopravou, v zimě je přehrada skvělou příležitostí k provětrání bruslí či běžek. Třešničkou na dortu jsou každoročně pořádané velkolepé ohňostroje Ignis Brunensis i další kulturní akce, které se pravidelně kolem přehrady konají.

Gurmánská menu včetně předkrmu, dezertu a sektu

Pobyt v Hotelu Rakovec *** u Prýglu, jak Brňané hantecem říkají Brněnské přehradě, si užijete v každém ročním období. Centrum Brna je navíc z přístaviště snadno dostupné i městskou hromadnou dopravou. Takže si alespoň jeden den vyhraďte i na moravskou metropoli samotnou.

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s možností přistýlky, nebo v apartmánu, kde ale přistýlka není. V každém pokoji naleznete vlastní a moderně vybavenou koupelnu s toaletou, WiFi připojení a součástí některých pokojů jsou i balkony s krásným výhledem na okolí přehrady.

Na snídaních formou bufetu si pochutnáte v hotelové restauraci, která nabízí široký výběr tradičních a mezinárodních jídel vždy z čerstvých surovin po celý den. Hlavním vrcholem dne, co se týká gastronomie, pro vás ale budou večerní menu s předkrmem, polévkou, hlavním chodem, který si budete moci vybrat ze dvou jídel a samozřejmě s dezertem. V letních měsících uvítáte příjemné posezení na prostorné vyhlídkové terase, jejíž součástí je zahradní gril.

Odpočinek v privátním wellness a netradiční masáž

Ve wellness Rakovec můžete relaxovat ve vířivce, bazénu i finské nebo parní sauně. Určitě vyzkoušejte také netradiční bambusovou masáž.

V zimních měsících přehrada pravidelně zamrzá a lze na ní bruslit, běžkovat nebo se jen procházet a spatřit tak její okolí včetně hradu Veveří z nezvyklých úhlů. V hotelu se můžete zabavit také při bowlingu.

Hotel Rakovec ***

Rakovecká 1335/13, Brno
Česká republika

+420 773 333 200

recepce@hotelrakovec.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček za poplatek 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Dětské hřiště
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
9000 m
Vzdálenost od jezera
180 m
Zastávka
350 m
Aquapark
6800 m

Tipy na výlet

Brno

Brno, neboli Štatl či Oltec, jak říkají městu místní, je moravská metropole světového významu, i přesto si však zachovává skvělou přátelskou atmosféru a přivítá vás něžnou, mateřskou náručí. Ať už toužíte po klidu, kulturních zážitcích či zajímavých památkách, v Brně se vám dostane dost ode všeho. Město žije různými festivaly, je domovem slavných divadelníků i hudebníků, prvotřídních restaurací a hospůdek. Navštívit můžete také hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, místní hvězdárnu či ZOO nebo se projít po zelených parcích. V Brně se rozhodně nudit nebudete.

ZOO Brno

V brněnské zoologické zahradě můžete vidět více než 1 700 zvířat, a to zhruba 370 různých druhů. Tygři sumaterští, medvědi kamčatští, orli bělohlaví, expozice klokanů, nespočet plazů a jiných exotických zvířat, to vše budete mít v ZOO Brno téměř na dosah ruky. Skvělý zážitek si domů odvezou nejen děti, ale i rodiče. V celoročně otevřené ZOO se navíc uskutečňují i různé soutěže, výukové programy a zábavné akce. Celodenní vstupné pro dospělého vyjde na 120 Kč.

Hrad Veveří

Známý a turisticky hojně navštěvovaný hrad na skále pár kilometrů od centra Brna má za sebou velmi bohatou historii plnou milníků pro celou zemi, ale také časté střídání majitelů spojené s necitlivými úpravami pro různé účely. V posledních 15 letech probíhá na hradě, který je opět otevřený veřejnosti, pozvolná rekonstrukce a Veveří se stalo dějištěm festivalů a dalších zajímavých kulturních akcí.