Popis ubytování

Historický rodinný dům s neopakovatelnou atmosférou. Krásný výhled, jedna z nejhezčích originálních chalup na Spáleném. Výborná základna pro Vaše výlety do okolí a zároveň vhodný pro klidnou relaxaci. Dům č. p. 62 je původní roubenka po celkové citlivé rekonstrukci. V zimě Vás zahřejí kachlová kamna.

Holčovice a Spálené jsou častým cílem turistů jak v létě, tak v zimě. Milovníci pěší turistiky a cykloturistiky zde najdou ideální podmínky pro svůj zájem – objevování drsné, ale překrásné krajiny hor, lesů, strání i údolí řek a potoků.

Chalupa k pronájmu poskytuje ubytování pro 1 až 16 osob ve 3 ložnicích.
- 3 velké pokoje po 4 lůžkách. Obývací pokoj s plnohodnotnou přistýlkou pro 2 osoby. Obytná kuchyně.

Popis okolí

Spálené je malá podhorská osada, využívaná k rekreačním účelům, nacházející se v nadmořské výšce 500 m. n. m. a je jedním z hojně navštěvovaných turistických cílů chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Od okrajových částí osady se zvedají zalesněné stráně okolních kopců, severním směrem vrcholku Na Spáleném ( 793 m. n. m. ) a jižním směrem Moravského kopce ( 782 m. n. m. ) a Osičky ( 734 m. n. m. ).

V části osady nazývané Ptáčník se nachází daňčí farma. Osadou protéká řeka Opavice, do které v západní části osady ústí potok Tisová. Osadou prochází modré turistická značka vedoucí z Vrbna pod Pradědem a přes osadu dále pokračuje na Solnou horu ( 867 m. n. m. ). Kromě turistické trasy vede přes osadu cyklostezka nesoucí název Slezská magistrála. Ta navazuje na lokální cyklistická stezka vedoucí přes Karlovice, Vrbno pod Pradědem do Karlovy Studánky.

Doplňující informace

Cena za domácího mazlíčka 60,- Kč/noc.

Při odjezdu Vám vyúčtujeme spotřebu elektrické energie (spotřeba dřeva je v ceně).
V ceně neni zahrnut Místní poplatek za Lazeňský nebo Rekreační pobyt 15,- Kc/os/noc. Poplatek neplatí osoby mladší 18 let a osoby starší 70 let.

Před příjezdem vybíráme vratnou kauci 5.000 Kč pro případ poškození vybavení chalupy. Tato kauce Vám bude vrácena převodem na Váš ůčet a ponížena o spotřebu el. energie a o místní poplatek za Lázeňský nebo Rekreační pobyt 15,- Kc/os/noc (poplatek neplatí osoby mladší 18 let a osoby starší 70 let).

Storno podmínky: Host může zrušit rezervaci zdarma do 45 dní před příjezdem. V případě zrušení rezervace méně než 45 dní před příjezdem si hostitel vyhrazuje právo na nevrácení rezervační zálohy v. případě, že nenajde náhradní skupinu. Po dohodě si klient může rezervaci přesunout na jiný, náhradní termín. Děkuji za pochopení.

Chalupa u Studánky

Chalupa u Studánky

Spálené 62,
Holčovice, Česká republika

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Mazlíček
Ano
WiFi
Ano
Kouření
Ne
Bezbariérovost
Ne
Parkování u objektu
Ano
Majitel v objektu
Ne

Vnitřní vybavení

Krb vnitřní
Sprchový kout
TV
DVD přehrávač
Rychlovarná konvice
Chladnička
Myčka nádobí
Společenská místnost

Vnější vybavení

Venkovní terasa
Krb venkovní
Trampolína
Houpačka nebo jiné dětské hry
Zahradní nábytek
Ohniště
Gril

Okolí objektu

Oploceno
Udržovaná zahrada (okrasná)
Travnatá plocha u objektu
Potok u objektu
Blízký les (do 100m)

Možnosti zábavy a sportu v okolí

Cykloturistické trasy
Jízdárna
Golf

Upřesnění zařazení objektu

Dovolená s dětmi
Teambuilding, firemní akce
Rybolov (lovná vodní plocha v těsné blízkosti)
Vhodné pro cyklistické skupiny

Možnosti stravování

Bez stravy

Možnosti platby

Převodem na účet

Tipy na výlet

Zoopark a Africké muzeum Holčovice
Zoopark a Africké muzeum Holčovice
Ski areál Vrbno pod Pradědem
Ski areál Vrbno pod Pradědem
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem