Penzion Berg

Penzion Berg

Hradné námestie 36, Kežmarok
Slovenská republika

Provozuje společnost:
BERG KPB, s.r.o IČ: 36489034


+421 915 544 540

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,5 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
14,3 km
Sjezdovka
14,5 km
Běžkování
5,1 km

O ubytování

Penzion Berg najdete přímo v historickém centru Kežmaroku, jen cca 30 m od hradu. A milovníci historie si zde rozhodně přijdou na své. Kromě kežmarského hradu z 15. století můžete navštívit také dřevěný artikulární kostel (800 m) ze 17. století, který se řadí k památkám UNESCO, kežmarské lyceum (900 m) se 150 000 svazky knih, radnice z roku 1461 nebo Nový evangelický kostel (750 m) s unikátní červenou fasádou.

Obdivovat můžete kromě architektonických krás také půvaby tatranské přírody. Vydejte se třeba do Belianské jeskyně (14,3 km), k Dlouhému vodopádu (19,6 km) nebo prozkoumejte Národní přírodní památku Gánovské travertíny (17,6 km), které jsou významným paleontologickým nalezištěm, a nedaleký Gánovský gejzír (18,3 km) horké termální vody.

Výlet si udělejte třeba do Tatranské Lomnice (15,8 km), kde se kdykoliv během roku vyřádíte na 482 metrů dlouhé bobové dráze Tatrabob. V zimě si zde užijete více než 11 km lyžařských tratí, včetně nejdelší sjezdovky na Slovensku. Skvělé příležitosti k lyžování budete mít i ve Ski resortu Levočská Dolina (22,1 km) a lyžařských střediscích v Dolním Smokovci (14,5 km) a Novém Smokovci (20,4 km).

A pokud si po všech těch aktivitách chcete náležitě odpočinout, zajeďte si do nedalekého Thermal Parku Vrbov (8 km) s 10 bazény a mini dinoparkem nebo do populárního aquaparku AquaCity Poprad (14,3 km) se 13 vnitřními i venkovními termálními bazény, více než 350 vodními atrakcemi a luxusní wellness zónou.

Kde budete spát?

Ubytujete se v jednom z pohodlných, elegantně vybavených pokojů s krásným výhledem. V každém z pokojů budete mít přístup k WiFi a samozřejmě nechybí vlastní koupelna.

Pokoj Standard měří 19 m² a je vybavený komfortní manželskou postelí (dá se rozdělit i na 2 jednolůžka), televizí a minibarem. V koupelně najdete sprchový kout a z pokoje budete mít výhled přímo na kežmarský hrad.

Pokoj Komfort je větší (31 m²), kromě spacího prostoru zde budete mít k dispozici i příjemnou odpočinkovou/pracovní zónu s pohovkou, psacím stolem a televizí, nechybí ani minibar. Z oken pokoje uvidíte na Vysoké Tatry. Koupelna může být vybavená sprchovým koutem nebo vanou.

Na čem si pochutnáte?

O vaše chuťové buňky bude postaráno bohatou polopenzí. Každé ráno na vás bude čekat bufet plný čerstvého pečiva, sýrů, uzenin, ovoce, zeleniny, cereálií a jiných oblíbených snídaňových jídel. K večeři vám naservírují tříchodové menu složené ze samých gastronomických perliček. Menu je sestavené s citem a s využitím originálních surovin, každý talíř je potěchou pro oko i pro žaludek.

Kromě restaurace na vás v penzionu čeká také útulná kavárna, kde si vychutnáte nejen vynikající šálek kávy, ale i hříšně dobré speciality z domácí cukrárny. V letních dnech si navíc se zákuskem či oblíbeným nápojem můžete posedět i na venkovní terase s výhledem přímo na kežmarský hrad.

Tipy na výlet

Hrad Kežmarok
Hrad Kežmarok
Tatranská Lomnica
Tatranská Lomnica
AquaCity Poprad
AquaCity Poprad