Prielom Hornádu

Velmi atraktivním místem pro zkušené turisty a milovníky dobrodružství je ve Slovenském ráji úsek Prielom Hornádu. Jedná se o kaňonovitou dolinu představující úsek horního toku řeky Hornád – od ústí Veľké Biele vody po obec Smižany. Soutěskou vede cesta zajištěná kovovými můstky a lávkami s řetězy, nechybí zde ani stupačky. Největším adrenalinem je ale rozhodně lezení po železných žebřících a stoupačkách jen několik desítek metrů nad řekou Hornád. Dolním úsekem doliny Hornádu vede 15 km dlouhá Naučná stezka Prielom Hornádu s 11 informačními tabulemi, které vás obeznámí s místní faunou, flórou a geomorfologií. Soutěska Prielom Hornádu je oblíbená také v zimě, a to hlavně tehdy, když je Hornád zamrzlý a vytváří nádhernou scenerii jako z pohádky i možný přechod po ledě pěšky či na běžkách.

Trasa:

  • Trasa patří mezi náročné a nedoporučuje se ji absolvovat s dětmi či v případě strachu z výšek
  • K průlomu vede vícero turistických tras, např. z Letanovic (červená značka), z Kláštoriska (žlutá značka), ze Spišských Tomášovic přes Tomášovský výhled nebo z rozcestí Biely Potok (modrá značka, 11 km za cca 4 hodiny)

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Slovenský ráj, Polské Tatry

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Kláštorisko
Sokolí dolina
Závojový vodopád
Tomášovský výhled
Slovenský ráj
Lyžování ve Slovenském ráji

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet