Monkova dolina

Turisty velmi oblíbenou Monkovu dolinu najdete v severovýchodní části Belianských Tater. Jedná se o dolinu ledovcového původu dlouhou 6 km, přes kterou prochází jednosměrná naučná stezka otevřená pouze v letních měsících. Stezka začíná v obci Ždiar, odkud pokračuje po zelené značce. Přestože je trasa známá jako středně náročná, mnozí ji doporučují navštívit pouze fyzicky zdatným turistům kvůli místy náročnému a prudkému stoupání (převýšení až 930 m). Charakter krajiny se během túry mění, ve výše položených bodech stromy vystřídá kosodřevina a rozprostírají se zde také horské louky poseté květinami. Stoupání vám zpříjemní 6 informačních tabulí zaměřených na historii a přírodní zajímavosti lokality. Po zdolaní nejvyššího bodu stezky Širokého sedla (1 825,5 m n. m.) následuje mírné klesání do Kopského sedla, kde stezka končí. Fyzicky náročný přechod Naučnou stezkou Monkova dolina trvá přibližně 4 hodiny.

Otevírací doba:

  • Stezka je přístupná od 15. 6. do 31. 10. (zimní uzávěrka od 1. 11. do 14. 6.)

Vstupní poplatek: 1,50 €/osoba

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Tatry, Polské Tatry, Belianské Tatry

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Skicentrum Strednica - Ždiar
Ski Centrum Strachan
Světelný dóm ve Ždiaru
Ždiar
Ski Monkova
Lidové muzeum – Ždiarský dom

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet