Naučná stezka Belianske lúky

Belianske lúky jsou vyhlášeny národní přírodní rezervací s největším zachovaným slatinným rašeliništěm na Slovensku, se svéráznými biotopy, flórou i faunou. Rezervací vede stejnojmenná naučná stezka, která začíná u dřevěného altánku nedaleko cyklostezky mezi Tatranskou Kotlinou a Spišskou Belou. Celková délka naučné stezky je 800 m, ale rozhodně se vyplatí projít celou trasu Belianských lúk s délkou 1,8 km. Trasa je nenáročná, vhodná i pro rodiny s dětmi či seniory. Nejvíce si ale procházku užijí nadšenci botaniky, kteří zde budou moci obdivovat nespočet vzácných rostlin a květin. Přírodní rezervací vede nadzemní dřevěná stezka přístupná pouze pěším. Stezku zpestřuje 7 informačních tabulí, ze kterých se dozvíte více o flóře, fauně i historii Belianských lúk. Přestože se po stezce můžete projít celoročně, doporučujeme návštěvu především v době, kdy květiny kvetou.

Trasa:

  • Naučná stezka Belianské lúky se nachází u cyklochodníku mezi Tatranskou Kotlinou a Spišskou Belou pri Diviačej obore, na začátku stezky se nachází dřevěný altánek s rozcestníkem Šarpanec – odbočka Lendak. Celková délka trasy je 1,8 km, čas přechodu cca 30 minut.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Tatry, Polské Tatry, Vysoké Tatry

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Spider park
Belianská jeskyně
Kaštieľ Strážky
Naučná stezka Pramenisko
Chata Plesnivec
Bachledka Ski & Sun - Zima

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet