Tomášovský výhled

Jedna z nejoblíbenějších turistických tras ve Slovenském ráji vás zavede na Tomášovský výhled. Jedná se o výjimečnou vyhlídku na vrcholu skalní stěny vysoké 200 m, která je téměř kolmá. Stěna samotná je velmi oblíbená mezi horolezci, ale turisty více láká vyhlídka. Dohlédnete z ní do rokliny Hornádu, do doliny Bieleho potoka i na Vysoké Tatry. Nebuďte překvapeni, pokud na Tomášovském výhledu zahlédnete návštěvníky ležící na břiše – ti obdivují impozantní scenerii pod převislou skálou v bezpečné poloze. Zkuste si takovýto výhled také! Túra k Tomášovskému výhledu je velmi oblíbená pro svou nenáročnost, jednoduše ji totiž zvládnou také senioři i větší děti.

Trasa:

  • Nejjednodušší trasa vede ze Spišských Tomášoviec po zelené stezce. Trasa je dlouhá 1,5 km a zvládnete ji do 1 hodiny.
  • Pokud máte chuť na mírně náročnou túru, vyrazte z Čingova po žluté a zelené značce po Naučné stezce Prielom Hornádu. Trasa je dlouhá 6 km a zabere vám zhruba 1,5 hodiny.
  • K výhledu vede také cyklotrasa pro horská kola. Žlutě značená cyklotrasa začíná ve Spišských Tomášovcích.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Slovenský ráj

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet