Kramářův zámek - Hotel Větrov ***

Kramářův zámek - Hotel Větrov ***

Lyžařská 307, Vysoké nad Jizerou
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Venkovní bazén
Sauna
Restaurace
Dětské hřiště
Fitness
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,3 km
Sjezdovka
0,7 km

O ubytování

Kramářův zámek - Hotel Větrov *** se nachází ve Vysokém nad Jizerou na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Přijeďte si užít pohádkový pobyt v secesním zámku na úpatí nejvyšších českých hor.

Hotel nechal ve 30. letech 20. století jako své letní sídlo vybudovat ministerský předseda Karel Kramář, který se ve Vysokém nad Jizerou narodil, a tak zde na zmínky o něm narazíte skutečně často. Právě Kramářovi je věnována část expozice vlastivědného muzea (400 m), kde je dále k vidění obsáhlá sbírka lyží a sněžnic.

Krásnou přírodou v okolí hotelu vás provede pestrá síť turistických tras. Vydejte se například ke zřícenině hradu Nístějka (4,5 km), na rozhlednu U Borovice (5 km), na zámek Jilemnice (17 km) na zámek Vrchlabí (22 km) nebo na rozhlednu Járy Cimrmana (11 km). Spoustu možností vyžití po celý rok nabízí nedaleký Špindlerův Mlýn (21 km), kde láká k návštěvě například muzeum Lega, aquapark nebo bobová dráha.

Spoustu skvělých výletních cílů nabízí Krkonošský národní park. Patří k nim například Mumlavský vodopád (13 km), nejvyšší česká hora Sněžka (32 km) nebo Čertova hora (12 km), kam můžete vyjít po svých, nebo se nechat vyvézt moderní lanovkou.

Krkonoše i Jizerky poskytují dokonalé podmínky pro zimní sporty, takže si zde užijete i aktivní dovolenou na sněhu. Nejbližší ski areál Větrov je vzdálen 600 m od hotelu. Oblíbená lyžařská střediska jsou dále například v Tanvaldu pod Špičákem (10 km), Rokytnici nad Jizerou (11 km), Harrachově (20 km) nebo již zmíněném Špindlerově Mlýně (21 km).

Kde budete spát?

Čeká na vás ubytování ve dvoulůžkovém zámeckém pokoji s vlastní koupelnou. Kromě vybavení vkusným nábytkem v retro stylu 70. let v pokoji najdete WiFi připojení a fén.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu je zámecká restaurace, kde si každé ráno pochutnáte na lahodné servírované snídani. Příjemným zakončením dne pak bude servírovaná večeře s možností výběru z menu.

Kde budete relaxovat?

Pro milovníky relaxace je zde finská sauna.

Cestujete s dětmi?

O zábavu malých hostů se postará dětský koutek a hřiště.

Tipy na výlet

Jizerské hory
Jizerské hory
Krkonošský národní park v létě
Krkonošský národní park v létě
Lanový park Rokytnice nad Jizerou
Lanový park Rokytnice nad Jizerou