Lákají vás hory, ale chcete také relaxovat? Užijte si pobyt v Penzionu Vápenka, kde máte k dispozici také vstup do wellness s vířivkou a saunou. Stravování je formou polopenze.

Janské Lázně Tip na výlet

Na úpatí Černé Hory nalezneme lázeňské městečko a vyhlášené sportovně-rekreační středisko, jehož léčivé termální prameny byly objeveny již v roce 1006. Místní voda je prospěšná především při léčbě pohybového aparátu, dýchacího ústrojí a dětské obrny. Najdete zde tak secesní kolonádu s místními prameny nebo sochu Krakonoše, ochránce hor. Janské Lázně jsou také celoročně ideálním místem pro milovníky sportů. Kromě lyžování tak z horní stanice lanovky, která funguje celoročně, můžete v létě projet třeba první krkonošskou naučnou cyklostezku, která je vhodná i pro děti.

Více informací

Penzion v krásné přírodě a s wellness

Penzion Vápenka je klidné místo k relaxaci v jednom z nejzachovalejších údolí Krkonoš - Horním Maršově. Pobyt zde si užijete ve dvou, s celou rodinou i s pejsky, kteří jsou vítaní a je jim k dispozici rozlehlá zahrada.

Ubytovaní budete v pohodlných pokojích s vlastním sociálním zaířzením a WiFi připojením.

Ráno vás čekají snídaně formou bufetu, kde mimo jiné najdete i čerstvě upečené domácí housky. Další pokrmy ochutnáte v rámci večeří, které si kromě prvního večera vyberete ze dvou jídel.

Skvěle se zrelaxujete díky vstupu do wellness v penzionu. K dispozici je velká vířivka a finská sauna, která prospěje vaší imunitě. Odpočívat můžete v prostorách wellness i jen tak na lehátku.

K dispozici je dále plně vybavená herna s hračkami pro nejmenší a fotbálkem a kulečníkem pro větší návštěvníky.

Turistika v Krkonošském národním parku

Svaly si protáhnete buď jízdou na kole, nebo procházkami po krásách Krkonoš. Rozhodně je co obdivovat. Podniknete výlet do Malé Úpy, na Sněžku nebo do Peci pod Sněžkou, kde vás zabaví třeba Relaxpark s lanovými atrakcemi. Blízko je to i do polských Krkonoš, které ukrývají nádherné vodopády a horská plesa.

Penzion Vápenka

Horní Albeřice 13, Horní Maršov
Česká republika

+420 702 152 060

info@penzionvapenka.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/pobyt
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vířivka
Sauna
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,7 km
Zastávka
5 km
Sjezdovka
0,3 km

Tipy na výlet

Úpská rašeliniště

Ve výšce 1 400 m n. m. se na česko polské hranici a pramenech řeky Úpy a Bíleho Labe nachází nejrozsáhlejší vrcholové rašeliniště v Krkonoších. Drsné vysokohorské klima zde dodnes zachovalo řadu druhů fauny a flóry z doby ledové. Ty můžete sledovat z dřevěných lávek, které vás provedou 9 km dlouhou naučnou stezkou s názvem Dědictví doby ledové. K rašeliništi se pohodlně dostanete z Luční boudy nebo Obřího sedla pod Sněžkou.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Krkonošská stezka korunami stromů je 45 metrů vysoká dřevěná rozhledna, která vám umožní dech beroucí výhled na krásy Krkonošského národního parku. Na samotného vrcholku rozhledny budete mít okolní lesy jako na dlani. Zjistíte tak, jaký pocit zažívá bájný krkonošský duch Krakonoš. Kromě věže si můžete projít i 1 300 metrů dlouhou naučnou trasu lesem, který je bohatý na faunu i flóru. Dospělí za tento neopakovatelný zážitek zaplatí 220 korun a děti od 3 - 14 let pouze 180 korun. Stezka je v provozu celoročně a má otevřeno každý den, kromě 24. prosince.

Pec pod Sněžkou

Dnešní známé horské středisko pod nejvyšší českou horou vzniklo původně jako hornická osada pro těžbu kovů. V Peci pod Sněžkou na vás dnes čekají úchvatná panoramata okolních hor, ale také nespočet možností pro aktivní trávení volného času a relaxace. Kromě zimních radovánek všeho druhu a prosluněných letních túr, se zde můžete těšit na bobovou dráhu, relax park a lanový park plný zábavy i adrenalinu nebo jumpark.