Vydejte se na pobyt do kouzelného Českého Krumlova a ubytujte se v centru města, ať to máte ke všem památkám jen pár kroků! Penzion Alt Straninger leží kousek od Náměstí Svornosti a nabízí ubytování v komfortních pokojích. V ceně balíčku je také snídaně formou bufetu v blízké moderní kavárně Café In Vivo, a také láhev vína na pokoji.

O ubytování

Penzion Alt Straninger se nachází v jádru Českého Krumlova, který je pro mimořádnou architektonickou hodnotu památkou UNESCO. Penzion se nachází v budově, jejíž historie sahá až do 17. století. Dnes si zde po citlivé rekonstrukci užijete moderní ubytování s nádechem dávné minulosti.

Díky poloze v srdci Vnitřního města budete mít z penzionu všechny významné památky snadno na dosah. Během pár minut chůze se dostanete na malebné náměstí Svornosti (130 m), které lemují nádherné středověké měšťanské domy. Pobyt si můžete zpestřit návštěvou nedalekých krumlovských muzeí. Patří mezi ně například muzeum tortury (200 m), muzeum voskových figurín (80 m), muzeum vltavínů (120 m) či muzeum historických motocyklů (70 m). V Krumlově najdete i výjimečnou technickou památku – grafitový důl (1,2 km), kde při exkurzi v hloubce 70 m pod zemí uvidíte ukázku těžby a svezete se důlním vláčkem.

Procházkou přes Lazebnický most (200 m) se dostanete k dominantě města, kterou je hrad a zámek Český Krumlov (300 m). Na zámeckou věž je možné vyjít a pokochat se nádhernými panoramaty na pohádkové město. Dál můžete pokračovat do zámecké zahrady (800 m), které vévodí letohrádek Bellarie (1,3 km) a slavné otáčivé hlediště, kde se v létě odehrávají divadelní představení. Za krásnými výhledy se vydejte na nedaleký Ptačí hrádek (2,5 km) nebo Křížovou horu (2 km).

Spoustu možností aktivního vyžití nabízí vodní nádrž Lipno (25 km). V létě zde panují perfektní podmínky pro koupání a vodní sporty, v zimě si na svazích kolem nádrže dokonce zalyžujete ve Ski parku Frymburk (27 km) nebo Ski areálu Lipno (32 km). K návštěvě zde láká také celoročně otevřená Stezka v korunách stromů Lipno (32 km) či nejvýše položená zřícenina hradu v Česku – Vítkův kámen (50 km).

Kde budete spát?

Všechny pokoje prošly nedávnou rekonstrukcí, která zachovala jejich historický ráz. V pokojích tak dnes najdete moderní vybavení pro váš komfort a zároveň na vás během pobytu bude dýchat historie tohoto jedinečného místa. Každý z pokojů má unikátní design a je inspirován dávnými majiteli či obyvateli domu, kterými byli většinou nejrůznější řemeslníci.

Dvoulůžkový pokoj Wolfgang se nachází v podkroví a jeho součástí je vlastní koupelna. K vybavení náleží masivní manželská postel, WiFi připojení, televize a stolek s posezením. Ozdobou pokoje je ručně malovaná šatní skříň.

Dvoulůžkový pokoj Tomandl poskytuje útulné podkroví ubytování s vlastní koupelnou. Je vybaven stylovým dubovým nábytkem, klimatizací, minibarem a kabelovou TV s Netflixem. Unikátem pokoje je ručně malovaná šatní skříň.

Dvoulůžkový pokoj Madona De Luxe vyniká dobovou výzdobou, které dominuje štukovaný strop. Kromě manželské postele v něm najdete také komfortní posezení s čalouněnými křesly a konferenčním stolkem. Nechybí ani moderní vybavení, jako je vlastní koupelna, televize či WiFi připojení.

Dvoulůžkový apartmán Kryštof představuje ideální variantu pro náročné hosty. Měří 36 m² a je vybavený manželskou postelí, posezením s židlemi, malou pohovkou a dvěma šatními skříněmi. Dobou atmosféru si naplno užijete díky usínání pod dřevěným vyřezávaným stropem, pokoj ale nepostrádá ani soudobé komfortní vybavení, například televizi, minibar či vlastní koupelnu.

Na čem si pochutnáte?

Součástí balíčku jsou lahodné servírované snídaně podávané v oblíbené kavárně Café In Vivo, která se nachází pár kroků od penzionu. V případě, že zatoužíte po trošce hýčkání, personál vám ochotně zajistí snídani až „do postele“.

Kde budete relaxovat?

A csomag tartalmaz egy ízletes szervírozott reggelit, amelyet a népszerű Café In Vivo étteremben szolgálnak fel, amely a vendégháztól pár lépésre található. Ha egy kis kényeztetésre vágyik, a személyzet szívesen biztosít Önnek reggelit az ágyban.

Penzion Alt Straninger

Penzion Alt Straninger

Široká 49 , Český Krumlov
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za 280 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
0,9 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás.Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití. Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov
  • Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm
  • Zámeckou věž
  • Navštivte také Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Více informací
Otáčivé hlediště Český Krumlov
Otáčivé hlediště Český Krumlov
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Grafitový důl pod Českým Krumlovem
Grafitový důl pod Českým Krumlovem