Užijte si pohodový pobyt na jižní Moravě nedaleko oblíbeného Moravského krasu s Punkevními jeskyněmi. Hotel Olberg *** nabízí pohodlné pokoje, chutné snídaně či polopenzi, ale také privátní wellness centrum s bazénem, vířivkou a saunou.

Ověřeno Travelkingem

“Výhodou pobytu v Hotelu Olberg *** je bez pochyby pokoj Superior s pohodlnou postelí a klimatizací, která přijde v létě vhod. Velmi jsme si pochutnali na večeřích od šikovného kuchaře. Navíc se ubytování nachází jen 5 km od Moravského krasu, vyhlášených jeskyní a propasti Macocha. K dispozici je v ubytování i pěkné wellness s bazénem, vířivkou a saunou. Bohužel nás během pobytu z wellness vyhodili, kvůli chybně provedené rezervaci ze strany hotelu, což náš zážitek poněkud pokazilo.” Přečtěte si celou recenzi

Nikol Chrástová - Marketingový tým
Osobně ověřeno v: Srpnu 2023

O ubytování

Hotel Olberg se nachází v obci Olomučany na okraji Moravského krasu. Přijeďte si užít dovolenou plnou výletů, dobrého jídla i odpočinku v přírodě či ve wellness.

S historií okolí hotelu vás seznámí naučná stezka Olomučany, která vede v bezprostřední blízkosti hotelu. Příjemnou procházkou se dostanete ke zřícenině Čertova hrádku (1,5 km), ke zbytkům Starého hradu a k nedalekému Novému hradu (3,5 km) tyčícímu se nad údolím Svitavy.

Spoustu zajímavých výletních cílů láká v rámci Moravského krasu. Navštívit zde můžete například Punkevní jeskyni (12 km) s možností plavby po podzemní říčce Punkvě, Kateřinskou jeskyni (11,4 km), jeskyni Balcarku (16 km) nebo jeskyni Výpustek (11 km) kdysi proměněnou v podzemní továrnu. Propast Macocha (13 km) je největší propastí svého druhu v České republice a i ve střední Evropě a prohlédnout si ji můžete ze dvou vyhlídkových můstků. Netradičním zážitkem je jízda krajinou Moravského krasu po jednosměrných cyklistických trasách, tzv. singletrailech, které mají základny v Jedovnicích (9,8 km) a v Mariánském údolí (24 km). Z ptačí perspektivy můžete Moravský vidět z Alexandrovy rozhledny (9 km).

Dalšími zajímavými cíli výletů jsou například jeskyně Blanických rytířů (25 km), zámek Blansko (4,5 km), zámek Rájec nad Svitavou (10 km), arboretum Křtiny (12 km) nebo westernové městečko Boskovice (23 km). Významnou technickou památkou je Stará huť u Adamova (4,7 km) patřící k nejstarším dochovaným železářským hutím. Raritou je dřevěný kostelík sv. Paraskivy v Blansku, který se původně nacházel v Podkarpatské Rusi. V roce 1936 byl ovšem kostelík rozebrán a po železnici dopraven do Blanska, kde byl znovu postaven.

Spoustu aktivit pro celou rodinu nabízí Přírodní park Velká dohoda (16 km), ve kterém najdete ferratový park, lanovku, lanový park, lezeckou stěnu, jeskyni a velké dětské hřiště. Za letním osvěžením se vydejte do aquaparku Blansko (4,5 km) nebo k rybníku Olšovec (9,5 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete na dvoulůžkovém pokoji typu Standard s vlastní koupelnou. V pokoji laděném ve svěžích barvách najdete pohodlnou postel, WiFi připojení, LED televizi a fén.

Za příplatek je možné ubytování ve dvoulůžkovém pokoji typu Superior s vlastní koupelnou. Tyto pokoje jsou prostornější a disponují navíc mini ledničkou a klimatizací. Na pokoj lze umístit přistýlku.

Na čem si pochutnáte?

V moderní restauraci Olberg s letní terasou si pochutnáte na vynikajících pokrmech připravených z čerstvých regionálních surovin. Každé ráno zde na vás bude čekat bohatá bufetová snídaně. Poté je možné vybírat ze stálého či sezónního jídelního lístku a večer se můžete těšit na servírovanou večeři s možností výběru z menu.

Kde budete relaxovat?

V hotelovém wellness si užijete ničím nerušený klid a odpočinek. Součástí je venkovní vyhřívaný bazén s protiproudem, vířivka a finská sauna. Den si navíc můžete zpříjemnit příjemnou masáží.Pro ty, kdo rádi relaxují v soukromí, je možné zajistit privátní vstup do wellness.

Něco navíc

Součástí areálu hotelu je 8 m vysoká lezecká stěna a půjčovna sportovních potřeb.

Hotel Olberg

Hotel Olberg

Olomučany 58 , Olomučany
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Restaurace
Kolárna
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
16,2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
5 km

Tipy na výlet

Moravský kras

Moravský krasTip na výlet

Pokud máte rádi krásnou přírodu, jeskyně a spoustu dalších atrakcí, chráněná krajinná oblast Moravský kras je to pravé místo pro vás. Rozhodně se na výlet vydejte k Macoše, která je největší propastí tohoto typu jak v Česku, tak ve střední Evropě. Další unikát najdete hned vedle a tím jsou Punkevní jeskyně, které jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v Česku. Při prohlídce jeskyní se můžete také plavit na loďkách po řece Punkvě a dostanete se až na dno Macochy.

Jaká další místa navštívit v Moravském krasu?

  • Kateřinská jeskyně
  • Jeskyně Balcarka
  • Sloupsko-šošůvské jeskyně
  • Nevynechejte ani Býčí skálu, jeskyni Výpustek, Josefov - Františčinu huť nebo Mariánský chrám ve Křtinách.

Vydejte se také na výlet do okolí - na rozhlednu Babí lom, zámek v Lysicích s překrásnými zahradami nebo zámek Letovice. Milovníky piva potěší návštěva Muzea pivovarnictví v Černé Hoře. K relaxaci je ideální aquapark v Blansku nebo v Kuřimi.

Více informací
Blansko
Blansko
Alexandrova rozhledna Adamov
Alexandrova rozhledna Adamov
Westernové městečko Boskovice
Westernové městečko Boskovice